1 kwietnia startują zapisy do letniej edycji CITY TRAIL!

To nie żart – 1 kwietnia, o godz. 9 startują zapisy do CITY TRAIL onTour – letniej odsłony największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. 2 tygodnie, 10 miast, 10 biegów – każdy na 5km. Termin: 17-28 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na www.ontour.citytrail.pl. 

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź – to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu – w takiej właśnie kolejności. Biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Pierwsza impreza zaplanowana jest na 17 lipca w Lublinie, ostatnia – na 28 lipca w Łodzi. Start biegu głównego na 5km będzie odbywał się o godz. 19:00. Od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. 

– Za nami już dwie edycje letniej odsłony CITY TRAIL. To dla nas przede wszystkim okazja, by przypomnieć o naszym głównym projekcie – jesienno-zimowym cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, którego szósta już ogólnopolska edycja wystartuje jesienią. Zapisy zostaną uruchomione 1 sierpnia, a więc tuż po zakończeniu CITY TRAIL onTour – informuje Piotr Książkiewicz, organizator biegów. – Środek wakacji to dobry czas, by na chwilę oderwać się od startów w biegach ulicznych i sprawdzić się na 5-kilometrowej leśnej trasie. Każda impreza ma oddzielną klasyfikację, na mecie są medale, a najlepsi zawodnicy tuż po biegu są dekorowani i nagradzani. To istotna różnica w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym, w którym trzeba wziąć udział cztery razy, by zostać sklasyfikowanym – dodaje.

Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. – Zachęcamy do startów w więcej niż jednej lokalizacji. Opłata startowa za drugi i każdy kolejny bieg to 14,5 zł – z tą uwagą, że trzeba zapisać się przez internet od razu na każdą z interesujących nas imprez – informuje Książkiewicz.

CITY TRAIL onTour 2016 przyniósł 10-procentowy wzrost frekwencji w biegu głównym względem pierwszej edycji – w dziesięciu imprezach wzięło udział 2771 biegaczy. W CITY TRAIL Junior – zawodach dla dzieci i młodzieży frekwencja wzrosła aż o 39 procent – w rywalizacji wzięło udział 956 młodych zawodników. W roku 2016 największym biegiem był ten w Poznaniu. Wzięło w nim udział 400 dorosłych biegaczy i 120 dzieci. Tuż za stolicą Wielkopolski uplasowała się Warszawa z 396 zawodnikami i 122 dziećmi. Trzecie miejsce pod względem frekwencji zajęła w letnim cyklu Bydgoszcz – 354 dorosłych i 146 dzieci. Warto dodać, że CITY TRAIL onTour cieszy się dużym zainteresowaniem pań – w poprzedniej edycji kobiety stanowiły 38,5% wszystkich biegaczy.

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.  

Powiązane Posty