V Bieg Fabrykanta – 10 km lekcja historii Łodzi już w sobotę

W najbliższą sobotę punktualnie o 17:00 wystartuje V Bieg Fabrykanta, którego trasa wytyczona została na terenie Księżego Młyna, czyli najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi. W imprezie wystartuje rekordowa liczba 2000 uczestników. 

– Cieszymy się, że Bieg Fabrykanta w ciągu pięciu lat stał się bardzo rozpoznawalną imprezą, która wzbudza duże zainteresowanie już nie tylko wśród biegaczy, ale również została dostrzeżona przez Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Łodzi oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki, który widząc rozwój biegu i jego poziom organizacyjny przyznał nam organizację Mistrzostw Polski Kobiet – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor Biegu Fabrykanta

V Bieg Fabrykanta zaliczany jest do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. – „Bieg Fabrykanta to piękny Księży Młyn, uczestnicy będą przebiegać m.in. obok szkoły filmowej, beczek Grohmana, pałacu Herbsta, czy przez teren Białej Fabryki oraz skansenu, a kibice oprócz zmagań sportowych będą mogli zobaczyć najpiękniejsze zakątki Łodzi.” – dodaje Marszałek Województwa Łódzkiego.

Nowa trasa Biegu Fabrykanta oraz przyznanie organizacji Mistrzostwa Polski Kobiet wzbudziło zainteresowanie wśród najlepszych zawodniczek i zawodników startem w biegu.

– Do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski zgłosiły się aktualnie najlepsze zawodniczki w Polsce, na trasie V Biegu Fabrykanta zobaczymy m.in. Katarzynę Kowalską, Monikę Stefanowicz, Iwonę Lewandowską oraz Dominikę Napieraj. Dodając do tego zawodników walczących o wygraną w kategorii open mężczyzn na czele z Arturem Kozłowskim można się spodziewać bardzo szybkiego biegu – mówi Bartłomiej Sobecki Dyrektor biegu.

Wzorem poprzednich edycji, każdy zawodnik na mecie biegu otrzyma pamiątkowy medal z jednym z zabytków znajdujących się na terenie Księżego Młyna – w tym roku będzie to zrewitalizowana fabryka Ludwika Grohmana, w której znajduje się siedziba ŁSSE. Na pierwszych 100 zawodników na mecie czekać będą medale w kolorze złotym, pozostali otrzymają srebrne. Najmłodsi uczestnicy otrzymają replikę medalu.

Co roku podczas Biegu Fabrykanta odbywają się biegi dla dzieci, które cieszą się dużą popularnością – „zapisy do dwóch najmłodszych grup wiekowych tegorocznego „biegu małego Fabrykanta” wyczerpały się po kilku dniach. W biurze zawodów będzie można zapisać dzieci jeszcze tylko do roczników 2003-2005 i 2000 – 2002” – mówi Mariusz Kostrzewa Prezes KS Alaska.

Bieg Fabrykanta odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i po raz czwarty firmie Accenture, która została sponsorem głównym Biegu i dodatkowo partnerem klasyfikacji dla studentów. Na starcie w barwach sponsora głównego wystartuje m.in. czołowa biegaczka w województwie łódzkim – Monika Kaczmarek: „Bieg Fabrykanta to pierwsze zawody, w których wystartuję w tym sezonie, dlatego moja dyspozycja pozostaje dużą niewiadomą. Jedno jest pewne – poziom będzie bardzo wysoki. Bieg ma rangę Mistrzostw Polski, więc wiele zawodniczek szykowało formę specjalnie na tę okazję. Moje ostatnie przygotowania również były podporządkowane tej imprezie, dlatego jestem dobrej myśli.”

Podczas Biegu Fabrykanta na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Tymienieckiego 22/24 znajdować się będzie miasteczko biegacza, w którym zarówno biegacze jak i kibice od 13:00 będą mogli zapoznać się z ofertą partnerów biegu i nie tylko.

W związku z V Biegiem Fabrykanta w godzinach 16:30 – 19:00 czasowo bądź na stałe wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: Tymienieckiego, Kilińskiego (od Tylnej do Senatorskiej), Tylna, Targowa, Fabryczna, Al. Piłsudskiego (bus pas od Targowej do Skweru Niemczyka), Plac Zwycięstwa – Skwer Niemczyka, Magazynowa, Przędzalniana (skrzyżowanie z Tymienieckiego), Milionowa (skrzyżowanie z Rydza Śmigłego), Przybyszewskiego (od Rydza Śmigłego do Łęczyckiej), Łęczycka (od Przybyszewskiego do Senatorskiej), Senatorska, Sosnowa, Szczucińska, Milionowa (od Sosnowej do Piotrkowskiej), Piotrkowska (od Milionowej do Tymienieckiego), Tymienieckiego (od Piotrkowskiej do Magazynowej). 

Szczegółowe informacje dotyczące V Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl  oraz na www.facebook.com/biegfabrykanta 

Plan imprezy.

Piątek:

17:30 – 21:00 – biuro zawodów  tereny ŁSSE – Tymienieckiego 22/24

Sobota: (dostęnych będzie 50 wolnych pakietów startowych) – odbiór pakietów tylko dla osób z poza Łodzi.

13:00 – 15:30 – zapisy bieg główny

13:00 – 14:30 – zapisy biegi dla dzieci

15:00 – start biegów dziecięcych

16:00 – dekoracja biegów dziecięcych

17:00 – start biegu głównego

18:30 – dekoracja zwycięzców

20:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty