Rozbiegani Fabrykanci

Ponad 200 osób ukończyło pierwszą edycję „Biegu Fabrykanta” rozgrywanego w minioną sobotę w Łodzi. Start biegu głównego nastąpił chwilę po godzinie 17:00. Od samego początku stworzyła się grupa trzech zawodników, którzy walczyli między sobą o zwycięstwo w biegu. Pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki, wyprzedzając Sebastiana Kosędę z EKO – PLASTU oraz klubowego kolegę – Marcina Puszewkiewicza. Wśród kobiet od startu prowadzenie objęła Beata Wojciechowska z LKS Koluszki, na drugim miejscu przybiegła Katarzyna Chorzewska, a trzecim Monika Pieczora, obie zawodniczki reprezentowały BIEGAMPOLODZI.PL. W klasyfikacji drużynowej miejsca na podium zajęły: LKS Koluszki (1), EKO – PLAST (2), Szakale Bałut (3). Bieg główny poprzedziły biegi dla dzieci, które rywalizowały na trzech dystansach 150m, 400m oraz 800m. Rywalizacja najmłodszych wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno wśród startujących jak i kibiców.
Przed biegiem głównym o godzinie 13:30, na spacer po trasie biegu, wyruszyła grupa zawodników wraz z osobami towarzyszącymi, którym przewodził Marcin Czyż z lodztravel.pl, opowiadając o atrakcjach Księżego Młyna.

Podczas „Biegu Fabrykanta” po raz pierwszy realizowany był projekt z biegnącym przewodnikiem, w rolę którego wcielił się Krzysztof Woźniakowski. Pomysł cieszył się sporym zainteresowaniem startujących, którzy żywo dyskutowali jeszcze po biegu na temat łódzkich fabrykantów.

Wyniki

Galeria cz. 1 

Galeria cz. 2

Galeria cz. 3

Powiązane Posty