Ponad 1000 zawodników z nadanymi numerami na Bieg Fabrykanta!

6 Bieg Fabrykanta odbędzie się 27 sierpnia br. Na liście startowej jest już ponad 1000 zawodników z nadanymi numerami startowymi. Impreza zaplanowana na ostatnią sobotę sierpnia to 10 km lekcja historii Miasta Łodzi. Dziesięciokilometrowa trasa wytyczona jest po najciekawszych i najstarszych miejscach w Łodzi. Zawodnicy podczas biegu będą mogli zobaczyć m.in. „ Łódzką Filmówkę”, Familoki, pałac Herbsta, pałace Grohmana są to miejsca, które oddają klimat „fabrykanckiej” Łodzi.

W Biegu Fabrykanta wystartowałem już czwarty raz z rzędu. Spodziewałem się, że sportowo będzie to dla mnie bieg bez historii, no bo i co można ugrać na dychę dwa tygodnie po walce życia na Biegu Granią Tatr. Ale nie dla życiówki tu zwykle biegam, lecz dla atmosfery i niezwykle malowniczej trasy prowadzącej przez historyczną część mojej Łodzi – powiedział Kamil Weibnerg po biegu.

Od zeszłorocznej edycji trasa Biegu Fabrykanta ma opinię szybkiej, która umożliwia uzyskiwanie bardzo dobrych rezultatów.

Biegło się wyśmienicie od początku do końca – powiedział po biegu zwycięzca Artur Kozłowski (29:58) – Trasa bardzo szybka, od pierwszego kilometra niesamowity doping, stwarzający super atmosferę. Nie pamiętam innego ulicznego biegu z taką publicznością.

6. Bieg Fabrykanta odbywa się przy udziale Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Impreza wliczana jest do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Aktualne informacje o zawodach, w tym formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na www.facebook.com/biegfabrykanta

Powiązane Posty