Jarząbek i Kozłowski wygrywają 8. Bieg Fabrykanta

8. Bieg Fabrykanta przeszedł do historii z wzrostem frekwencji. Zawody na dystanse 10 km ukończyło ponad 1200 osób. Bieg główny poprzedziła druga edycja Biegu Grohmana i biegi dziecięce, którym jak zawsze towarzyszyło dużo emocji.

Bieg Fabrykanta wygrał po raz drugi z rzędu, Artur Kozłowski, który uzyskał wynik 30:41.Wyprzedzając Tomka Osmulskiego i Tomka Owczarka.

Nie ma łatwych biegów, ale dzisiaj była super pogoda, świetni kibice, cudowna atmosfera. Uwielbiam przyjeżdżać na Bieg Fabrykanta. Rewelacyjne uczucie, gdy wbiega się pierwszym na metę – powiedział trzykrotny zwycięzca Biegu Fabrykanta. Wśród Pań niespodziankę sprawiła Sabina Jarząbek, która wygrała i ustanowiła nowy rekord życiowy 35:33, na drugim miejscu finiszowała Monika Kaczmarek, a na trzecim Zuzanna Mokros.

Start Biegu Fabrykanta poprzedziła rywalizacja na dystansie 1 mili. W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska z Białegostoku, który uzyskała czas 4:57. Wśród mężczyzn wygrał reprezentant Ukrainy – Dmitri Musiatcenko z czasem 4:16.

W sobotnie popołudnie na ulicach Łodzi z 10 km trasę zmierzyło się ponad 1200 biegaczy, na imprezę przyjechali zawodnicy z całej Polski, wśród nich Paweł ze Zgierza

– W Biegu Fabrykanta ostatni raz biegłem pięć lat temu, impreza zmieniła się nie do poznania, podobnie jak Księży Młyn, sporo kibiców, muzyka na trasie do tego sporo znajomych. Warto było wybrać się do Łodzi i pobiec w sobotni wieczór.

8. Bieg Fabrykanta odbył się w ramach cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, a organizatorem zawodów byli KS Alaska, firma inesSport oraz stowarzyszenie Bądź Aktywny. Szczegółowe informacje o zwodach dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl, dodatkowe informacje dostępne są na profilu biegu na Facebook’u.

Relacja by maratonczyk.pl

Relacja by Radio Łódź

Relacja by TVP 3 Łódź (6:17)

Powiązane Posty