Izabela Trzaskalska i Artur Kozłowski triumfują w 7. Biegu Fabrykanta!

W 7. Biegu Fabrykanta wystartowało blisko 1400 zawodników. Podczas tegorocznej edycji po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet. Najszybszą zawodniczką okazała się Izabela Trzaskalska, która dystans 10 km pokonała w czasie 34:31.

Trasa była wymagająca, ale przyjechałam walczyć o złoto, udało si,e wygrać, jestem bardzo zadowolona – powiedziała złota medalistka Mistrzostw Polski, dodając – teraz pozostaje odpocząć, może jeszcze gdzieś wystartować i spokojnie się przygotować do następnego roku.

W rywalizacji mężczyzn już po raz drugi wygrał główny faworyt Artur Kozłowski, który w samotnym biegu uzyskał czas 30:12.

W trakcie Biegu Fabrykanta rozegrały się równolegle Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, w których najszybszy okazali się Rafał Wiśniewski i Aleksandra Worzała.

Wśród startujących nie zabrakło stałych bywalców Biegu Fabrykanta, był wśród nich Andrzej Kuczkowski z Łodzi.

To mój 3 z kolei Bieg Fabrykanta. Wspaniały, niepowtarzalny klimat pozostał ten sam, ale reszta… od pakietu startowego, przez organizację aż po trasę na WIELKI PLUS! „Siódemka” była dla Fabrykanta bardzo szczęśliwa, oby „Ósemka” była jeszcze lepsza – sprawdzę osobiście za rok!

Na starcie 7. Biegu Fabrykanta stanęli również debiutanci, jednym z nich był Jacek Jastrzębski z Zduńskiej Woli, który ustanowił swój nowy rekord życiowy

To był mój pierwszy Bieg Fabrykanta, było bardzo pozytywnie, super atmosfera, fajna całkiem lekka trasa, nowa życiówka! Za rok jestem z Wami.

W ramach imprezy po raz pierwszy rozegrany został Bieg Grohmana. Blisko 100 zawodników rywalizowało na dystansie mili. Zawody wygrali łodzianie, Sara Dominiak oraz Adam Włodarczyk.

Bieg rozegrany został z okazji 20 – lecia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i być może na stałe wpisze się do programu Biegu Fabrykanta.

Jak co roku najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja dzieci podczas „Biegów Małego Fabrykanta”. Ne mecie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe medale, które wręczali wolontariusze Fundacji Krwinka.

Bieg Fabrykanta zorganizowany został przez KS Alaska, stowarzyszenie „Bądź Aktywny” oraz firmę inesSport przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Łodzi, a także przy udziale Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi.

Głównymi sponsorami imprezy byli: Accenture Delivery Center oraz MDH właściciel marki Qmed.

Szczegółowe informacje dotyczące 7 Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.