III Bieg Fabrykanta już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę odbędzie się III Bieg Fabrykanta jedna z największych imprez biegowych w regionie łódzkim. Zapisy do biegu zakończyły się już w czerwcu. W tegorocznej odsłonie imprezy wystartuje 750 zawodników z Polski i zagranicy, wśród nich pojawią się m.in. olimpijczyk Piotr Kędzia, radny Maciej Rakowski, Arkadiusz Jaksa Dyrektor Zarządu Zieleni w Łodzi, goście z Indii, Węgier, Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Portugalii. W klasyfikacji drużynowej najliczniejszą reprezentację wystawi firma Infosys oraz firma Accenture – główny sponsor biegu. Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po „Ziemi Obiecanej” znanej z filmu Andrzeja Wajdy. Tegoroczna trasa biegu została lekko zmieniona, dzięki czemu będzie jeszcze szybsza. Prowadzić będzie nowymi miejscami Księżego Młyna, co pozowali zobaczyć uczestnikom budynek straży pożarnej zanany m.in. z serialu Komisarz Alex czy lofty po rewitalizacji. Ponadto na trasie znajduje się wiele atrakcji związanych z fabrykancką Łodzią. W III Biegu Fabrykanta zawodnicy rywalizować będą w klasyfikacji open, drużynowej, nagrodzeni zostaną również najlepsi łodzianie oraz studenci. Do faworytów biegu należą Dominika Stelmach oraz Krzysztof Pietrzyk –  ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów. 

Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w budynku Hydroforni, a start – przy nowo zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, jednego z największych łódzkich fabrykantów. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy do biura zawodów już w piątek od godziny 17:30. Sponsorem głównym III Biegu Fabrykanta jest firma Accenture, świadczącą usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu. W Łodzi zlokalizowane jest centrum technologiczne firmy Accenture – Łódź Delivery Center, w którym pracują entuzjaści nowoczesnych technologii, programiści i analitycy systemów. W ramach firmy od 4 lat działa „Klub Biegacza” o nazwie Accelerate, który powstał z inicjatywy pracowników. Klub liczy obecnie 230 członków z Łodzi i Warszawy. Bieg organizowany jest przez firmę inesSport przy udziale Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, KSPZ ALASKA, Fundacji Krwinka oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska.

W związku z organizacją III Biegu Fabrykanta w godzinach 16:30 – 18:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Fabryczna, Targowa, Plac Zwycięstwa, Tylna, Magazynowa godnie z planem dostępnym na stronie www.biegfabrykanta.pl. W w/w godzinach autobus linii 77 będzie miał zmienioną  trasę z ulicy Fabrycznej na ul. Tymienieckiego. Plan zmiany organziacji ruchu.

Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl

Program zawodów:

Piątek:

17:30 – otwarcie biura zawodów

21:00 – zamknięcie biura zawodów

Sobota:

13:00 – otwarcie biura zawodów

15:30- zamknięcie biura zawodów dla dzieci

16:00 – start biegów dziecięcych

16:00- zamknięcie biura zawodów

16:45 – dekoracja biegów dziecięcych

17:00 – start biegu głównego

19:00 – dekoracja zwycięzców

19:30 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty