8. Bieg Fabrykanta – ostatnie dni zapisów!

8.  Bieg Fabrykanta odbędzie się w sobotę 25 sierpnia. Na liście startowej jest już ponad 1500 biegaczy! Tradycyjnie trasa biegu licząca 10 km wytyczona zostanie na terenie Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi, a start i meta na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Elektroniczna rejestracja do Biegu Fabrykanta odbywa się poprzez stronę www.zapisy.inessport.pl do niedzieli, 19 sierpnia. 

Bieg Fabrykanta 

Na trasie zawodnicy startujący na dystansie 10 km będą mogli liczyć na wsparcie pacamekerów, którzy poprowadzą grupy na 40, 45, 50, 55 i 60 minut. Pozytywnej energii dodawać będą muzyczne punkty kibicowania.

Z kolei na mecie uczestnicy Biegu Fabrykanta do dyspozycji będą mieli strefę regeneracyjną, fotobudkę, możliwość wygrawerowania swojego czasu na medalu.

Podczas 8. Biegu Fabrykanta odbędą się Biegi Małego Fabrykanta. Wzorem ubiegłych lat dzieci rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych, a na mecie otrzymają pamiątkowe medale! Na listach startowych jest już blisko 250 dzieci!

Bieg Grohmana

W tym roku rywalizacja na milę ma charakter dobroczynny. Opłata startowa w wysokości 20 zł zostanie w całości przekazana na cel charytatywny i dodatkowo podwojona przez organizatora zawodów Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Zwiększony został też limit do 150 zawodników.

– Bieg Grohmana, podobnie jak w minionym roku, odbędzie się na dystansie 1 mili, a meta zostanie umiejscowiona bezpośrednio przed Fabryką Grohmana, zamiast stu będziemy mieć 150 biegaczy, a dodatkowo – 3 tys. zł, które zbierzemy z wpisowego i dodatkowe trzy od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczone zostaną na cel charytatywny – mówi Prezes ŁSSE Marek Michalik, dodając – zależy nam też na dobrych wynikach sportowych, dlatego niezmienione zostaną nagrody, dla najlepszej kobiety i najlepszego mężczyzny przeznaczamy po półtora tysiąca złotych, za drugie miejsca po tysiąc złotych, a za trzecie po 750 zł.

Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Alaska, Stowarzyszenie Bądź Aktywny, firma inesSport oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta – www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.

Powiązane Posty