7. Bieg Fabrykanta – Mistrzostwa Polski Kobiet już w sobotę!

7. Bieg Fabrykanta, odbędzie się w najbliższą sobotę. Do biegu głównego zgłosiło się blisko  1500 uczestników. Jak co roku trasa wytyczona została na terenie Księżego Młyna, czyli najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi.

Bieg Fabrykanta cenię sobie jak pewnie wszyscy, którzy brali w nim udział za trasę, która pokazuje starą choć już częściowo zrewitalizowaną Łódź. Na imprezie co roku panuje gorąca atmosfera, zarówno jeśli chodzi o rywalizację sportową jak i kibiców zgromadzonych na trasie, szczególnie w okolicach startu i mety dlatego cieszę się, że będą dwie pętle – mówi Monika Kaczmarek z Accenture Delivery Center Łódź – zapraszam również wszystkich na najgłośniejszy punkt kibicowania Accenture, który będzie zlokalizowany w okolicach ul. Magazynowej! 

Mistrzostwa Polski Kobiet

W rywalizacji Pań czekają nas emocje związane z walką o medale! W tym roku po raz drugi w ramach Biegu Fabrykanta odbędą się Mistrzostwa Polski. Kandydatek do zwycięstwa jest wiele. Na starcie zobaczymy jedne z najlepszych zawodniczek w Polsce. Na liście startowej są m.in. Izabela Trzaskalska (uczestniczka MŚ w Londynie), Monika Stefanowicz (dwukrotna Olimpijka), Karolina Giza, Anna Syszka oraz najlepsze biegaczki w regionie łódzkim, ambasadorki Biegu Fabrykanta – Monikę Kaczmarek i Zuzannę Mokros.

Elita mężczyzn

Głównym faworytem do zwycięstwa w 7. Biegu Fabrykanta jest wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, olimpijczyk z Rio de Janeiro – Artur Kozłowski, który w 2015 roku ustanowił fenomenalny rekord imprezy 29:59. O miejsca na podium na pewno powalczą Krzysztof Pietrzyk i Oskar Przysiężny, którzy już wygrywali Bieg Fabrykanta. Na czołowych miejsca bieg powinni również ukończyć Radosław Kasprzak, Błażej Skowroński oraz Bartłomiej Pędzich.

W Biegu Fabrykanta startuję od pierwszej edycji, dwa razy udało mi się wygrać. Dlaczego co roku wracam? Podoba mi się trasa oddająca fabrykancki charakter Łodzi oraz to, jak z roku na rok bieg się rozwija, pamiętam jak w pierwszej edycji startowało 200 biegaczy – mówi Krzysztof Pietrzyk z Pietrzyk Running Team, dodając w sobotę chcę powalczyć o miejsce na podium i o jak najlepszy czas.

Bieg Grohmana

Nowością podczas 7. Biegu Fabrykanta jest bieg na milę, w którym wystartuje 100 biegaczy! Zmagania na tym nietypowym dystansie rozpoczną się o godzinie 15:30, jako pierwsze na trasę wyruszą Panie, a 15 minut później Panowie. Trasa wytyczona została na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest pomysłodawcą imprezy. W gronie faworytów biegu na mile można wymienić multimedalistów Mistrzostw Polski – Tomasza Osmulskiego oraz Artura Kerna, o zwycięstwo powalczy również Wojtek Sowik , a wśród Pań Agata Pskit i Monika Kaczmarek.

Biegi Małego Fabrykanta

Biegi „Małego Fabrykanta” już przed startem wzbudziły wiele emocji. Zapisy skończyły się po kilku dniach, a dogrywka trwała kilkadziesiąt minut! W tym roku dzieci na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek. Po odbiór numerów startowych zapraszamy w sobotę w godzinach 13:00 – 15:30 do biura zawodów.

Biuro zawodów

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 22/24 – budynek G. Pakiety startowe będzie można odbierać od czwartku. Pomimo zamkniętych list startowych w biurze zawodów będzie można dokonać zgłoszenia do 7. Biegu Fabrykanta. Dla zawodników przygotowana została pula 80 miejsc w cenie 55 zł! 

Bieg Fabrykanta organizowany jest przez KS Alaska oraz firmę inesSport przy udziale Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Fundacji Krwinka, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. 

7. Bieg Fabrykanta w tym roku po raz drugi został włączony do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Na stronie www.biegilodzkie.pl dostępne są informacje o wszystkich dziewięciu biegach rozgrywanych w ramach cyklu.

Zmiany w organizacji ruchu:

W związku z organizacją 7. Biegu Fabrykanta w godzinach 15:30 – 20:30 wyłączona z ruchu drogowego zostanie ulica Tymienieckiego, a od 17:30 następujące ulice Magazynowa, Fabryczna, Targowa, Kilińskiego, Al. Piłsudskiego, Przędzalniana. Zmianą ulegną również trasy autobusów i tramwajów – szczegóły dostępne są na stronie w zakładce: Zmiana organizacji ruchu

Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na naszym profilu na Facebook’u

Program zawodów:

Czwartek 24.08

16:00 – otwarcie biura zawodów – ul. Tyminieckiego 22/24 – budynek G

21:00 – zamknięcie biura zawodów

Piątek 25.08

15:00 – otwarcie biura zawodów – ul. Tyminieckiego 22/24 – budynek G

21:00 – zamknięcie biura zawodów

Sobota 26.08:

13:00 – otwarcie biura zawodów – ul. Tyminieckiego 22/24 – budynek G

15:00 – zamknięcie biura zawodów na Bieg Grohmana

15:30 – zamknięcie biura zawodów „Małego Fabrykanta”

15:30 – start Biegu Grohmana – kobiety

15:45 – start Biegu Grohmana – mężczyźni

16:00 – rozgrzewka dla dzieci

16:15 – start biegów „Małego Fabrykanta” – rocznik 2016 – 2014

16:30 – start biegów „Małego Fabrykanta” – rocznik 2013 – 2011

16:45 – start biegów „Małego Fabrykanta” – rocznik 2010 – 2008

17:00 – start biegów „Małego Fabrykanta” – roczniki 2007 – 2005 i 2004 – 2002

17:00 – zamknięcie biura zawodów

17:15 – dekoracja biegów „Małego Fabrykanta” i Biegu Grohmana

18:00 – rozgrzewka przed biegiem głównym

18:30 – start biegu głównego

20:00 – dekoracja zwycięzców

21:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty