6. Bieg Fabrykanta – zawodnicy pobiegną po Księżym Młynie

6. Bieg Fabrykanta, odbędzie się w najbliższą sobotę. Do biegu zgłosiło się ponad 2000 uczestników. Jak co roku trasa wytyczona została na terenie Księżego Młyna, czyli najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi. Wzorem poprzednich edycji, każdy zawodnik na mecie biegu otrzyma pamiątkowy medal z jednym z zabytków – w tym roku będzie to Księży Młyn. Na pierwszych 100 zawodników na mecie czekać będą medale w kolorze złotym, pozostali otrzymają srebrne.

Bieg Fabrykanta już na stałe wpisał się w imprezy biegowe rozgrywane w Łodzi, wspieramy imprezę od kilku lat i widzimy jak z roku na rok się zmienia i cieszy coraz większym zainteresowaniem wśród biegaczy, mówi Monika Kaczmarek z Accenture Delivery Center – dodając – na przestrzeni tych lat bieganie stało się bardzo popularne co widać chociażby po rosnącej ilości startujących zawodników z ramienia naszej firmy.

 Podczas 6. Biegu Fabrykanta Biorąc będzie można pobiec nie tylko dla własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także aby pomóc 10-letniej dziewczynce, u której kilka lat temu zdiagnozowano mukowiscydozę. Do jej poprawnego funkcjonowania potrzebna jest kamizelka oscylacyjna oczyszczająca płuca ze śluzu. Angelika jest podopieczną Polskiego Towarzystwa do Walki z Mukowiscydozą. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Angeliki” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. 

O zwycięstwo w tegorocznej imprezie walczyć będzie m.in. jeden z najlepszych łódzkich biegaczy – Tomasz Osmulski, na starcie pojawią się również zwycięzcy poprzednich edycji Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki oraz Oskar Przysiężny z  Gdańska.

Po pięciu latach w końcu udało mi się zaplanować start w Biegu Fabrykanta, jednej z najfajniejszych imprez w naszym regionie – mówi Tomasz Osmulski z Trucht Team dodając – jestem ciekaw swojej formy po wakacyjnych przygotowaniach, mam nadzieję, że powalczę o zwycięstwo w 6. Biegu Fabrykanta.

W rywalizacji Pań czekają nas nie mniejsze emocje. Kandydatek do zwycięstwa jest wiele. Na starcie zobaczymy jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce – Izabelą Trzaskalską, najlepszą biegaczką w regionie łódzkim – Moniką Kaczmarek, tegoroczną medalistką Mistrzostw Polski w maratonie oraz reprezentantką Mołdawii na zakończonych niedawno Igrzyskach Olimpijskich w Rio w maratonie – Lilianą Fiskovicz. 

Co roku podczas Biegu Fabrykanta odbywają się biegi dla dzieci, które cieszą się dużą popularnością.

Zapisy do dwóch najmłodszych grup wiekowych tegorocznego „biegu Małego Fabrykanta” wyczerpały się po kilku dniach. W biurze zawodów będzie można zapisać dzieci jeszcze tylko do roczników 2003 – 2005 i 2000 – 2002” – mówi Bartłomiej Sobecki Dyrektor Biegu Fabrykanta dodając – na mecie na najmłodszych uczestników czekać będą pamiątkowe medale.

Podczas Biegu Fabrykanta na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ulicy Tymienieckiego 22/24 znajdować się będzie miasteczko biegacza, w którym zarówno biegacze jak i kibice od 12:00 będą mogli zapoznać się z ofertą partnerów biegu , wypić aromatyczną kawę oraz posilić się w łódzkich Food Truckach 

Bieg organizowany jest przez KS Alaska oraz firmę inesSport przy udziale Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, Fundacji Krwinka, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na www.facebook.pl/biegfabrykanta

6. Bieg Fabrykanta w tym roku po raz drugi został włączony do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Na stronie www.biegilodzkie.pl dostępne są informacje o wszystkich dziewięciu biegach rozgrywanych w ramach cyklu.

W związku z 6. Biegiem Fabrykanta w godzinach 16:30 – 19:00 czasowo bądź na stałe wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: Tymienieckiego, Kilińskiego (od Tylnej do Senatorskiej), Tylna, Targowa, Fabryczna, Al. Piłsudskiego (bus pas od Targowej do Skweru Niemczyka), Plac Zwycięstwa – Skwer Niemczyka, Magazynowa, Przędzalniana (skrzyżowanie z Tymienieckiego), Milionowa (skrzyżowanie z Rydza Śmigłego), Przybyszewskiego (od Rydza Śmigłego do Łęczyckiej), Łęczycka (od Przybyszewskiego do Senatorskiej), Senatorska, Sosnowa, Szczucińska, Milionowa (od Sosnowej do Piotrkowskiej), Piotrkowska (od Milionowej do Tymienieckiego), Tymienieckiego (od Piotrkowskiej do Magazynowej).

Szczegółowe informacje dotyczące 6. Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na www.facebook.com/biegfabrykanta 

Plan imprezy:

Piątek:

16:00 – 21:00 – biuro zawodów dla dorosłych na terenie ŁSSE – Tymienieckiego 22/24

16:00 – 21:00 – biuro zawodów dla dzieci w Galerii Łódzkiej (przy fontannie)

Sobota: odbiór pakietów tylko dla osób z poza Łodzi oraz dostępnych będzie 50 wolnych pakietów startowych do zakupu

12:00 – 14:00 –  biuro zawodów dla dzieci

12:00 – otwarcie miasteczka biegacza

13:00 – 16:00 – zapisy bieg główny

15:00 – start biegów dziecięcych

16:00 – dekoracja biegów dziecięcych

17:30 – start biegu głównego

19:00 – dekoracja zwycięzców

20:00 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty