6. Bieg Fabrykanta – pobiegnijmy dla Angeliki!

PKO Bank Polski, który po raz pierwszy został sponsorem Biegu Fabrykanta w Łodzi, zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Angeliki. Pobiegnij i razem z nami pomóż dziewczynce!

Biorąc udział w 6. Biegu Fabrykanta 27 sierpnia 2016 r. w Łodzi będzie można pobiec nie tylko dla własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także aby pomóc 10-letniej dziewczynce, u której kilka lat temu zdiagnozowano mukowiscydozę. Do jej poprawnego funkcjonowania potrzebna jest kamizelka oscylacyjna oczyszczająca płuca ze śluzu. Angelika jest podopieczną Polskiego Towarzystwa do Walki z Mukowiscydozą.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Angeliki” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będą do odebrania u przedstawicieli PKO Banku Polskiego: 

w sklepie trucht.com przy ul. Piotrkowskiej 138/142 w Łodzi w dniu 25 sierpnia, w godz. 14.00-18.00;

w budynku siedziby Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24 w Łodzi w dniu 27 sierpnia, w godz. 13.00-15.00.

Start 6. Biegu Fabrykanta na 10 km odbędzie się o godz. 17.30 na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Wcześniej, o godz. 15.00 ruszą biegi dla dzieci. Uczestnicy wszystkich zawodów będą mogli włączyć się do akcji „biegnę dla Angeliki”.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 roku autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W sumie, od 2013 r. odbyły się 182 takie akcje, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 190 beneficjentów kwotą ponad 2,6 mln zł.  Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, w tym roku już po raz drugi Bank zaprasza na PKO Bieg Charytatywny w 12 miastach Polski. Okrążenia wybiegane przez zawodników 17 września zostaną przeliczone na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach: www.biegajmyrazem.pkobp.pl

Do 6. Biegu Fabrykanta można się zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl. Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony na Facebook’u gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji.

Powiązane Posty