6. Bieg Fabrykanta  ostatnie dni zapisów!

Blisko 2000 zawodników zgłosiło się do 6. Biegu Fabrykanta, który odbędzie się 27 sierpnia w Łodzi. Jest to jeden z najszybszych biegów w województwie łódzkim o czym świadczy m.in. ubiegłoroczny rekord imprezy – 29:58, który ustanowił tegoroczny olimpijczyk w maratonie – Artur Kozłowski. W tym roku trasa została lekko zmieniona, tak żeby była jeszcze szybsza.

Duże zainteresowanie imprezą bardzo nas cieszy, mamy nadzieję, że nowa trasa sprzyjać będzie szybkiemu bieganiu – mówi Bartłomiej Sobecki Dyrektor Biegu Fabrykanta dodając – zawodnikom na trasie w uzyskaniu nowych rekordów życiowych pomagać będą po raz pierwszy w historii pacemekarzy.

Nowa trasa Biegu Fabrykanta nadal poprowadzona będzie po terenach Księżego Młyna czyli jednej z najstarszych części Łodzi.

Obecna edycja biegu będzie po raz pierwszy sponsorowana przez PKO Bank Polski. Można powiedzieć, że nareszcie na biegowej mapie Polski również w Łodzi pojawia się bieg wspierany przez PKO Bank Polski. Trasa BIEGU FABRYKANTA co roku prowadzi przez najważniejsze zabytki Księżego Młyna, dzięki czemu 10km wysiłek to lekcja historii o Łodzi. Prawdziwa uczta dla biegaczy oraz miłośników miasta – sportowe wyzwanie z łódzkim duchem w tle mówi Jan Walczak dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Łodzi.

Na mecie Biegu Fabrykanta, która zlokalizowana będzie na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na wszystkich uczestników już tradycyjnie czekać będą pamiątkowe medale z charakterystycznym „fabrykanckim wąsem”.

Jak co roku rywalizację na dystansie 10 km poprzedzą biegi „Małego Fabrykanta”. Dzieci rywalizować będą w czterech grupach wiekowych, a zainteresowanie jest tak duże, że już zakończyły się zapisy do dwóch najmłodszych grup wiekowych. Partnerem głównym tegorocznej edycji biegów „Małego Fabrykanta” została Galeria Łódzka.

Łodzianie uwielbiają sport i dobrą zabawę, dlatego jak co roku postanowiliśmy wesprzeć ich podczas Biegu Fabrykanta. Szczególnie dopingujemy najmłodszych uczestników, dla których w Galerii będzie stworzone biuro zawodów i punkt malowania buziek. Przy odbiorze numerów startowych dzieci otrzymają tematyczne gadżety i słodkie upominki. Dla najlepszych sprinterów ufundowaliśmy nagrody. Zapraszamy do wspólnego kibicowania. – mówi Beata Stefańska, Dyrektor Centrum

Do 6. Biegu Fabrykanta można zgłaszać się do 17 sierpnia do godziny 20:00 poprzez formularz dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl, zachęcamy również do odwiedzania strony na Facebook’u gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji.

Powiązane Posty