Rekordowy II Bieg Fabrykanta

II Bieg Fabrykanta ukończyła rekordowa liczba 419 biegaczy z Polski i z zagranicy, którzy pokonali dystans 10 km po Księżym Młynie. Jedni podczas biegu rywalizowali o jak najlepsze miejsca i bili swoje rekordy życiowe, z kolei druga grupa uczestników potraktowała start jako możliwość zwiedzenia jednej z najstarszych części Łodzi. Ukoronowaniem 10 km dystansu był okazały medal przedstawiający Beczkami Grohmana, który otrzymał każdy zawodnik po przekroczeniu mety. Po raz drugi z rzędu najszybszym zawodnikiem w Biegu Fabrykanta okazał się Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki, który uzyskał czas 33:09. Drugi linię mety przekroczył Marcin Puszewkiewicz również z LKS Koluszki, a trzeci był Marcin Kęsy z KB Maniac Poznań. W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazałą się Dominika Stelmach z Entre.pl Warszawa, która uzyskała czas 38:30. Druga do mety przybiegła Monika Kaczmarek z Szakali Bałut, a trzecia Zuzanna Mokros reprezentująca Łódź Running Team. Organizatorzy przygotowali również kategorię dla najlepszych „Łodzian”, którą wygrali zawodnicy Szakali Bałut – Monika Kaczmarek i Maurycy Oleksiewicz. W Klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy Szakali Bałut, którzy pokonali reprezentantów biegampolodzi.pl Team oraz Łódź Running Team. Honorowy Patronat nad II Biegiem Fabrykanta objęła Pani Prezydent Łodzi – Hanna Zdanowska oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziekujemy wszystkim zawodnikom za udział w II Biegu Fabrykanta, w Wolontariuszom za pomoc w organizacji.