II Bieg Fabrykanta już w sobotę

W sobotę 1 września ulicami Księżego Młyna pobiegną uczestnicy II Biegu Fabrykanta, którzy do pokonania będą mieli dystans 10 km. Trasa poprowadzona zostanie ulicami Targową, Placem Zwycięstwa, przez Park Źródliska, Al. Piłsudskiego oraz przez tereny ŁSSE przy ulicy Tymienieckiego 22/24. Do zawodów zgłosiło się 500 uczestników z Polski i z zagranicy, a lista startowa została zamknięta na dwa tygodnie przed startem. Wszyscy biegacze, którzy ukończą „II Bieg Fabrykanta” otrzymają na mecie okazałe medale, które od tegorocznej edycji przedstawić będą zabytki znajdujące się na trasie. Organizatorzy zapraszają wszystkich Łodzian do odbierania numerów startowych już w piątek – biuro zawodów czynne będzie od godziny 18:00 do 21:00 w Hydroforni na ternie ŁSSE przy ul. Tymienieckiego 22/24. 

Podczas II Biegu Fabrykanta odbędzie się akcja „Biegam zwiedzam” czyli biegowa wycieczka z przewodnikiem. Zgodnie z hasłem biegu „10 km lekcja historii Łodzi” organizatorzy zapewniają pacemakera – przewodnika, który podczas pokonywania trasy będzie opowiadał o jej atrakcjach.

Nad tegoroczną edycją „Biegu Fabrykanta” Honorowy Patronat objęła Prezydent Hana Zdanowska oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, na terenie której zlokalizowane będzie centrum zawodów.

W ramach „II Biegu Fabrykanta odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Organizatorzy przygotowali trzy kategorie: przedszkolak, szkoły podstawowe klasy 1-3 i klasy 4-6 z podziałem na dziewczynki i chłopców. Wszystkie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów.

Sponsorem głównym II Biegu Fabrykanta jest Accenture Łódź Delivery Center. W ramach firmy od 4 lat działa „Klub Biegacza” o nazwie Accelerate, który powstał z inicjatywy pracowników, którzy wystartują w tegorocznej edycji biegu. Firma Accenture była również sponsorem m.in. Maratonu w Argentynie, który miał miejsce w maju tego roku. 

Dodatkowo informujemy, iż w dniu 1 września 2012 roku w godzinach 16:30 – 18:30 wyłączone z ruchu drogowego zostaną ulice: Targowa na odcinku od Tylnej do Al. Piłsudskiego, Fabryczna na odcinku od Kilińskiego do Przędzalnianej, Pl. Zwycięstwa. W związku z powyższymi na czas trwania imprezy zmieniona zostanie trasa autobusu linii 77, który zamiast ul. Fabryczną pojedzie ul. Tymienieckiego. Szczegółowy plan zmiany organizacji ruchu dostępny jest na stronie www.biegfabrykanta.pl.

Zachęcamy do zakupu piątkowej Gazety Wyborczej w której znajdziecie wiele ciekawych informacji o II Biegu Fabrykanta oraz o atrakcjach Księżego Młyna.


PROGRAM IMPREZY:

Piątek

18:00 otwarcie biura zawodów

21:00 zamknięcie biura zawodów

Sobota:

13:00 otwarcie biura zawodów

15:30 zamknięcie zapisów dla dzieci

15:45 start biegów dla dzieci

16:00 zamknięcie biura zawodów

16:20 dekoracja biegów dziecięcych

16:30 rozgrzewka dla uczestników biegu

17:00 start biegu głównego

18:30 dekoracja zwycięzców

19:00 zakończenie imprezy

Powiązane Posty