Zawartość cukru w cukrze .

 

Młodzieżowe i dziecięce punkty kibicowania przy trasie łódzkiego maratonu, są niewątpliwie jedną z kluczowych tradycji tej imprezy. Co roku odbywa się konkurs na najlepszy punkt kibicowania, poprzedzony wcześniej konkursem eliminacyjnym.

Czytamy w regulaminie:

Celem konkursu jest promocja aktywnego, zdrowego stylu życia, aktywizacja młodzieży poprzez jej udział w wydarzeniach sportowych, nauka kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców oraz promocja DOZ Maraton Łódź z PZU który odbędzie się 17 kwietnia 2016 roku.

W skrócie przebieg obu etapów:

Na początku kandydaci przygotowują film promujący swój punkt kibicowania. Potem My internauci wybieramy za pomocą laików, które prezentacje są bardziej halo, a które mniej halo. Dwadzieścia zespołów najbardziej halo zostanie zaproszonych do kibicowania przy trasie. Kandydaci z największą ilością laików będą mieli pierwszeństwo wyboru tematu, o którym poniżej. Konkurs w tym roku przygotowany jest w dużą starannością, powiedzieć można śmiało, że objęty został kuratorską opieką. Jeszcze na koniec wstępu – kto jest adresatem konkursu: Konkurs przeznaczony jest dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, domów dziecka oraz innych zorganizowanych grup młodzieżowych.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest film/serial fabularny/animowany zrealizowany w Łodzi.
Motywem przewodnim punktu kibicowania, będzie wybrany przez grupę (w późniejszym etapie) film.

Jeżeli ktoś dotrwał do tego momentu tego ekscytującego wpisu, to można zacząć się śmiać.

Organizator daje możliwość wykorzystania jednego z dwudziestu filmów tj.
1. Przyjaciel wesołego diabła.
2. Pan Kleks w kosmosie.
3. Wielka podróż Bolka i Lolka
4. Faraon
5. Kingsajz
6. Samochodzik i Templariusze
7. Podróż za jeden uśmiech
8. Vabank
9. Krzyżacy
10. Zakazane piosenki
11. Zaczarowany ołówek
12. Piotruś i Wilk
13. Chłopi
14. Przygody Misia uszatka
15. Plastusiowy pamiętnik
16. Poszukiwany poszukiwana
17. Pingwin Pik Pok
18. Ziemia obiecana
19. Dziwny świat kota Filemona
20. Pomysłowy Dobromir

Przypominam – konkurs adresowany jest do dzieci, bynajmniej nie tych, które studiują na uniwersytetach III wieku.

Z całej tej listy zupełnie obcy jest mi tylko Przyjaciel wesołego diabła, więc mam prawo się ponabijać trochę z reszty.

Pozycja 18 – Ziemia obiecana – otulone gęstą frędzlą rzęs, gimnazjalistki, w rekonstrukcji tzw. sceny salonkowej lub pozycja 13 – Chłopi- scenka: Jagna skubie gęś. Marzy się wam chłopaki. Przyśpieszenie z takiego dopingu gwarantowane. Pozycja 5 – Kingsajz – świat bez bab, jeno Figura jedna – miodzio! marzenie!. Kastling na Figurę w szkole, och to będzie wydarzenie. Która nauczycielka się do tej roli nadaje? O tym z pewnością zadecydują rodzice. Wreszcie ojcowie, bez kwękania, przyjdą sami z siebie na wywiadówkę.

Pozycja 10 – Zakazane piosenki –

Siekiera, motyka, styczeń luty,
Niemiec z Włochem gubią buty.
Siekiera, motyka, linka, drut,
Maratończyk jest kaputt.

Kreskówki – spoko – tylko, które z nich dzieci kojarzą …. tamdaradej.

Zaćmienie słońca nastało. Ziemia okryta mrokiem krzyczała – świt, jasność – poszukiwany, poszukiwana.

Pozycja 16 – dzieciaki jezioro na trasie ustawią, albo w kubki wodę prosto z kranu naleją. Zespół który trafi na Pozycję 16 z listy – wygra rywalizację na najlepszy punkt kibicowania. Nie ma innej opcji. Tylko czy rywalizacja na tym polega? Chyba nie do końca. Na marginesie – co ten film ma z Łodzią wspólnego?

Bawcie się dalej sami. Tylko kreatywnie ma być. Oczko nie temu misiu, też odlepić można.

Na serio. Większość zespołów kibicujących na trasie łódzkiego maratonu, to uzależnieni od tego zjawiska weterani. W szkołach, czy innych placówkach cały rok rodzą się pomysły i tematy przewodnie na następne kibicowanie. Ćwiczone są układy. Rodzice kombinują nad oprawą. Po co zmieniać coś co było dobre i kreatywne. Po co narzucać „temat pracy” – maraton to nie klasówka.

Niesprawiedliwie narzucać. Jak w jednym szeregu można postawić Ziemię Obiecaną i Pomysłowego Dobromira i pominąć przy tym Komisarza Alexa. Dlaczego zespoły z największą ilością lajków mają mieć pierwszeństwo w wyborze tematu przewodniego. Skoro są takie dobre, niech realizują najtrudniejsze pozycje.

Nie wyjdzie ten konkurs w tej formule. Chętni się nie zgłoszą. W tym momencie nie trzeba jeszcze wylewać dzieci z kąpielą. Niech zostanie filmowy temat przewodni. Dowolny. Będą się bohaterowie na punktach dublować. Trudno – taki jest sport. Dajcie dzieciakom pole do kreatywności i beztroskiej zabawy.

Krzyżak – to zakuta pała. Pan Samochodzik – komuch. Faraon – marionetka w rękach kleru. Figura – niezła … Bolek i Lolek – para a fuj. Kleks – są podejrzenia. Jagna – to Jagna. Karl – karierowicz. Stanisław Maria Rochowicz – przebrany za ciotę, fałszerz dzieł sztuki. Kwinto – bandyta. Tosia – kujonka. Filemon – łobuz. Zaczarowany ołówek – droga na skróty.

To ma być forma kulturalnego wspierania sportowców? Może tak. Może to ja się stara baba zrobiłam i jak zwykle wszystko mi niepasi.

Wysyłam te literature do Organizatora Zamięszania. Podpisać się w związku muszem. Z uprzejmą prośbą oczekuję odpowiedzi. (podstawa pkt.16 DOZwolonego repertuaru)

Anka Wypłosz

Powiązane Posty