Przelot Darka przez Łódź i Aleksandrów

„Napieraliśmy dziarsko we trzech skrajem drogi w kierunku Uniejowa. Nastroje były naprawdę bojowe, gdyż jedynymi samochodami przed którymi uciekaliśmy na pobocze były ciężarówki. W pewnym momencie na prawym pasie pojawia się samochód, który zwalnia bieg i równa się z nami. Kierowca otwiera okno. Spodziewaliśmy się raczej nieparlamentarnych uwag na temat urządzania sobie przebieżek na drodze krajowej. Pierwsze słowa, które słyszymy, to słowa uznania dla Darka. Okazało się, że pani Lidia przyjechała specjalnie z oddalonego ok. 35 km Zgierza, aby spotkać się z nami na trasie. Całe to zdarzenie powaliło nas na kolana. Chwilę po spotkaniu zgodnie stwierdziliśmy iż gdyby potrwało dłużej, to pojawiłyby się łzy wzruszenia. Takie chwile pozostaną w pamięci na długo. Jest to z pewnością namacalny dowód, że wokół Darka emanuje dobra energia, która przyciąga dobrych ludzi. Tak trzymaj, Panie Darek!”

Tak opowiedział Michał, kiedy wyjechałem po niego i Marka na trasę w kierunku Poddębic. Oni najdalej odprowadzili, czy raczej odzającowali Darka na wczorajszym (22.01) etapie do Uniejowa. Dzień wcześniej z trzema Michałami i Badylem eskortowaliśmy Darka od Brzezin i Nowosolnej.

Darek Strychalski biegnie przez całą Polskę, z rodzinnych Łap do Poznania, by zebrać środki na leczenie walczącej z wrodzonym zanikiem mięśni Asi Serdyńskiej. W biegowym świecie nie trzeba Darka przedstawiać, napisano już o nim dziesiątki artykułów i nakręcono kilka filmów, ale mimo to jest on zupełnym przeciwieństwem typowego celebryty. Skromny, małomówny, dużo więcej robi niż gada. Po wypadku w dzieciństwie cudem przeżył, lekarze nie wierzyli, że będzie chodził. A on biega, mimo dużo mniej sprawnej jednej strony ciała. I to jak biega

Cały reportaż jest tu:

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/darek-strychalski-biegnie-dla-asi-my-razem-z-nim#.VMIVDXuWflI

I profil akcji na fb:

https://www.facebook.com/filmthewinner?fref=ts

Kto chce wspomóc finansowo leczenie Asi Serdyńskiej, może wpłacać datki na konto Fundacji Darka Strychalskiego “Zwycięzca” w Banku PKO BP nr 26 1020 1156 0000 7502 0132 7527 z dopiskiem “Dla Asi”.

Powiązane Posty