Numerki 2018 – zapraszmy na start

W sprawie Biegu pod Gwiazdami sprawy mają się tak: Na wstępie dla osób niezorientowanych: Bieg pod Gwiazdami jest spontanicznym, nieformalnym biegiem bieganym w Nowy Rok pod baldachimem gwiezdnych iluminacji Ulicy Piotrkowskiej. Start biegu przewidziany jest na godzinę 17.00. Naszą bramą startową jest napis #KOCHAMŁÓDŹ na Piotrkowskiej przy Mickiewicza (okolice stajni jednorożców). Po starcie wszyscy biegniemy razem do choinki przy Placu Wolności i wracamy na linię startu. Trasa ma długość około 5km, biegniemy wszyscy razem, bez wyprzedzania. By wziąć udział w biegu, należy wydrukować sobie  numer startowy ( załącznik nr 2), pokolorować i przypiąć do piersi.
Więcej informacji znajdziecie : https://www.facebook.com/Bieg-pod-Gwiazdami-300192347004838/
Oraz w naszym wydarzeniu : https://www.facebook.com/events/171892426741658/
Obecna edycja Biegu jest dla Kasi, córeczki naszego biegowego kolegi Tomka. Kasia od kilku lat walczy z białaczką. Parę dni przed Świętami Kasia miała przeszczep szpiku kostnego. Taki przeszczep daje ogromną nadzieję na wyzdrowienie, także możliwym jest, że w kolejnych edycjach biegu Kasia, jej siostrzyczka Małgosia, mama Magda i tato Tomek pobiegną razem z nami.
Nasz tegoroczny bieg ma być radosny, biegamy dla Kasi, by wywołać uśmiech na twarzy dziewczynki.

Oczywiście to nie wszystko. Osoby które chcą i mogą prosimy o oddanie krwi.
Krew dowolnej grupy oddajemy „dla KASI GULI – Przylądek Nadziei – Wrocław”
Krew po przeszczepie może być bardzo potrzebna.
Po biegu zbierzemy Wasze kolorowe numerki, oprawimy w album i podarujemy Kasi na pamiątkę

Dzięki uprzejmości Centrum Endorfin Trucht, po biegu wszystkich biegaczy zapraszamy na OFFa. Przed sklepem Trucht będzie stał namiot z gorącą herbatą. Tutaj zorganizowany będzie również koleżeński depozyt (furgonetka – oddajemy opisane kurtki, oczywiście na własną odpowiedzialność)

W ubiegłorocznej edycji pojawiła się nowa tradycja, że „pod Gwiazdami” losowane są pakiety na biegi organizowane w Łodzi i okolicach na cały następny rok. W tym roku mamy do rozdania prawie 20 pakietów ( załącznik nr 3). Lista biegów jest imponująca. Dziękujemy organizatorom. Mamy dla was również gażety z Biura Promocji Miasta, niespodzianki dla dzieci i fajne prezenty od sponsorów.

Nasze tegoroczne gwiazdorskie fanty odbędą się wg zasady:
Dla policzonej „pod gwiazdą” liczby zawodników, po zakończeniu biegu, przygotowane będą losy. Każdy los coś wygrywa. Losy będą do pobrania po biegu w momencie oddawania numerków startowych. Osoby które wylosowały pakiet na bieg (ok. 20 osób)  z losem szukają Anki W ( się wywyższa ) i pytają się co z tym fantem zrobić. Pozostałe osoby w kolejce czekają na odbiór fantów. Trochę będzie zamieszania , ale jakoś to ogarniemy. Dzieciaki choć trochę przebrane za jednorożce „ bez kolejki” dostaną upominki (mamy ok. 25 sztuk).
Czyli – oddajesz kolorowy numerek dla  Kasi i losujesz los.

To już chyba wszystko; Pietrynę mamy zamówioną, pogodę mniemy  nadzieję też. Wolontariusze też mamy nadzieję, że zgłoszą się na ochotnika. Bieg Pod Gwiazdami, to nasz bieg – organizują go uczestnicy sami dla siebie, wszyscy są zaproszeni. Drugiego takiego biegu nie ma na całym świecie.

Numerki 2018 – zapraszamy na start.

Załącznik nr 1 _ Regulamin Biegu

Bieg Pod Gwiazdami 2018
Biegamy dla Kasi

start : napis #KOCHAMŁÓDŹ 01.01.2018 godz 17.00, bieg bez ścigania pod iluminacją Ul. Piotrkowskiej, trasa z atestem na ok.5km dobrej zabawy.

1. Celem biegu jest noworoczne spotkanie biegaczy i złożenie sobie życzeń noworocznych. Trasa biegu ma około 5 km. Poprowadzona jest iluminowaną ulicą Piotrkowską. Biegniemy Piotrkowską z Mickiewicza (okolice stajni jednorożców) do choinki przy placu Wolności i z powrotem. Wszyscy biegniemy razem. Nie ścigamy się.
2.Mamy grzecznościowe biuro zawodów na Offie przed sklepem Trucht. Tu po biegu na biegaczy czekać będzie ciepła herbata i tu wydawane będą wylosowane wcześniej  fanty. Również tutaj zorganizujemy depozyt koleżeński . Będzie możliwość zostawienia małowartościowych rzeczy w okolicy startu. Kurtkę czy torbę należy włożyć w worek foliowy i opisać tak, by osoba, która go będzie przechowywać wiedziała komu go wydać.
3.Na trasie biegu zatrzymujemy się przy atrakcjach i pstrykamy fotki. Na starcie przy napisie #KOCHAMŁÓDŹ na komendę gromkim głosem krzyczymy : Kocham Łódź. Oczywiście przymusu nie ma.
4.Na całej trasie obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania.
5.Bieg odbywa się na zasadach koleżeńskich; wszyscy biorą udział na własną odpowiedzialność i respektują przepisy ruchu drogowego.
6.Umieszczony na drugiej stronie kartki numer startowy należy pokolorować, wsadzić w folijkę i przypiąć agrafkami do piersi. W tym roku nasze kolorowe numerki po biegu zostaną zebrane i w formie albumu przekazane Kasi – naszej tegorocznej gwiazdeczce nr.1
wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/171892426741658/ IV Noworoczny Bieg pod Gwiazdami – na tą stronkę wrzucamy fotki numerków, tak by powstał również album wirtualny.
7.Tempo biegu będzie mniej-więcej w tempie Niko Niko (tł. z uśmiechem), jednak należy wziąć pod uwagę, że należy pokonać dystans ok.5km w czasie 45-50 minut.
8.Wskazane jest by uczestnicy mieli ze sobą napoje rozgrzewające (ciepła herbata) w termosikach umieszczonych w plecaczkach, bo może być zimno.
9.Wszyscy uczestnicy powinni być ubrani na cebulkę, mieć czapkę i rękawiczki.
10.Zapraszajcie znajomych i kibiców.
11.Informacja w sprawie atrakcji „pod gwiazdą” :
Tradycyjnie pod Gwiazdą odbędzie się liczenie zawodników. Zawodników liczyć będą dwa najdorodniejsze pod słońcem jednorożce.  Następnie podążamy za kierownikiem trasy w stronę pasażu przy „siódemkach” i tam czekamy na policzenie reszty uczestników. Nie robimy zatoru przy Gwieździe. Dla policzonej „pod gwiazdą” liczby zawodników, po zakończeniu biegu, przygotowane będą losy. Każdy los coś wygrywa. Losy będą do pobrania po biegu w momencie oddawania numerków startowych. Osoby które wylosowały pakiet na bieg (ok. 20 osób)  z losem szukają Anki W ( się wywyższa ) i pytają się co z tym fantem zrobić. Pozostałe osoby w kolejce czekają na odbiór fantów. Trochę będzie zamieszania , ale jakoś to ogarniemy. Dzieciaki choć trochę przebrane za jednorożce „ bez kolejki” dostaną upominki (mamy ok. 25 sztuk)
12.Więcej informacji na stronie :
https://www.facebook.com/Bieg-pod-Gwiazdami-300192347004838/
13. Trzynasty punkt regulaminu. Ubierzmy się na ten bieg kolorowo, kto ma coś migającego, świecącego, odblaskowego to niech na siebie włoży. Chętni mogą przebrać się za jednorożca. To nie jest trudne. Trzeba doczepić sobie roga na czole. Na gumce. I ogon. Nie za długi, by kolega nie zdeptał. Zresztą – nie będziemy ograniczać waszej wyobraźni.

Załącznik nr 2 _ numer startowy.

Załącznik nr 3 _ lista biegów, na które mamy pakieciki.

Fabrykant 🙂, Szakalowa połóweczka 🙂, Kamieńsk, Łódzki Maratonik cały, pół i piąteczka !!! 🙂 Justynów – Janóweczka 🙂, Niepodlegość , Mikołaje i tak dalej, bo noga podaje 🙂

Pod Gwiazdą rozdamy (tylko grzecznym i kolorowo ubranym, z regulaminowym numerem startowym)

1.Nocna Łódzka Triada – triathlon pod dachem na stronie http://www.time4s.pl są zapisy pomyślane. Na tą imprezę – pod dachem, bo zima 🙂 mamy trzy pojedyncze pakiety na 13.01.2018. 10 minut rower, 10 min basen i 10 min bieżnia.

Na początek nietypowo, a teraz już tradycyjne biegi :

2. 3. Trail Kamieńsk Dystans: 30 km i 6 km ( jeden pakiet dystans do wyboru )
Miejsce: Góra Kamieńsk
Strona www: www.ultrakamiensk.pl
Data: Niedz, 21/01/2018 – 09:00 – 15:00

2-1. VI Bieg Powstańca i V Marsz Powstańca
Dystans: 10 i 6 km
Miejsce: Dobra, k.Strykowa
Strona: http://kbpowstaniec.pl

3. VII Pabianicki Półmaraton Dystans: 21,0975 km, 5 km ( jeden pakiet dystans do wyboru)
Miejsce: Pabianice
Strona: http://pabianickipolmaraton.pl
Data: Niedz, 08/04/2018 – 08:00 – 14:00

4. DOZ Maraton Łódź
Dystans: 42,195 km – jeden pakiet, 21.0975 km -jeden pakiet , 5 km – jeden pakiet
Miejsce: Łódź
Strona: http://www.lodzmaraton.pl
Data:Sob, 14/04/2018 – 09:00 – Niedz, 15/04/2018 – 16:00

5. VIII. Bieg i Marsz Konstytucji 3 Maja
Dystans: 21 km, 10,5 km, biegi dziecięce – tu mamy 1 pakiet na półmaraton 🙂
Miejsce: Wiączyń Dolny
Strona: https://biegampolodzi.pl/majowy-piknik-sportowy
Data: Czw, 03/05/2018 – 08:00 – 14:00

5. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossman Run
Dystans: 10 km – mamy dwa pakiety. Zapisy ruszą pod koniec stycznia 🙂
Miejsce: Łódź
Strona: http://biegpiotrkowska.pl/
Data: Sob, 26/05/2018 – 15:00 – 20:00

oraz po jednym pakiecie na:

Łódzki Bieg Mikołajów
Dystans: 10 km, 21 km
Miejsce: Łódź
Strona: www.mikolajkowy.pl

V. Łódzki Bieg Niepodległości
Dystans: 5 km
Miejsce: Łódź
Strona: www.biegniepodleglosci.org.pl

8.Bieg Fabrykanta
Dystans: 10 km
Miejsce: Łódź
Strona: www.biegfabrykanta.pl

IX. Półmaraton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego
Dystans: 21,097 km
Miejsce: Łódź
Strona: www.szakalebalut.pl

4. Ultra Kamieńsk
Dystans: 50 km – lub jeszcze bardziej ultra – 1 pakiet na bieg indywidualny
Miejsce: Góra Kamieńsk k.Bełchatowa
Strona: www.ultrakamiensk.pl

XII Bieg Wdzięczności za Pontyfikat JP2. Konstantynów – 5km – 06-05-2018
Strona: www.facebook.com/biegwdziecznosci/

2.Łódzki Półmaraton Chomika – życzmy powodzenia tej imprezie.

Wyszło na razie ok. 20 pakietów do rozlosowania. Dziękujemy organizatorom i czekamy na dalsze zgłoszenia.

Powiązane Posty