Noworoczny Bieg pod Gwiazdami – Komunikat przedstartowy

Komunikat przedstartowy.
W Nowy Rok punktualnie o godzinie 17.00 wystartuje z Pasażu Schillera V Noworoczny Bieg Pod Gwiazdami. Uczestnicy tradycyjnie pobiegną pod świąteczną iluminacją ulicy Piotrkowskiej i łódzkich woonerfów. Bez spinki i ścigania, razem w rozgadanej grupie. W edycji 2019 zwanej Biegiem na Medal uczestnikom sugeruje się przewietrzenie własnych medali biegowych, tzn. by dystans biegu przebiegli z własnymi, zdobytymi wcześniej medalami na szyi. Takiego „medalowego” biegu jeszcze, przynajmniej w Mieście Łodzi, nie było, więc może być bardzo ciekawie. Poniżej garść informacji o biegu w formie pytań i odpowiedzi. Wszystkich biegaczy, truchtaczy, jeszcze nie biegaczy, piechurów, kijkarzy, chodziarzy zapraszamy do udziału. Wszyscy czujcie się zaproszeni.
 

Noworoczny Bieg pod Gwiazdami – w pytaniach i odpowiedziach

O co chodzi z tymi numerami?
Odp: Na biegu wszystkich zawodników obowiązuje ten sam numer przypięty do piersi. Numer 2019. Numer można sobie własnoręcznie pobrać z internetów i wydrukować. W przypadku braku drukarki – można go narysować sobie samemu. Ważne by zawierał on informację – 2019. Numer w formie wydrukowanej będzie do zdobycia na sobotnim biegu parkrun w dniu 29.12.2019, na Biegu Sylwestrowym oraz na noworocznym parkrunie. Drobna uwaga: w nowy rok parkrun wraca do „starej-nowej” lokalizacji w Parku Poniatowskiego.

Kiedy i na jakich zasadach odbywa się bieg?
Odp: Bieg startuje 01.01.2019 o godz. 17.00 w okolicach pasażu Schillera (przy krześle Św. Mikołaja). Biegniemy RAZEM ul. Piotrkowską, aż do choinki na Placu Wolności i wracamy tą samą drogą, zahaczając o woonerfy, aż do napisu KOCHAM ŁÓDŹ i wracamy na linię startu. To około 5km trasy. Bieg ma charakter towarzysko- integracyjny. Obowiązuje bezwzględny zakaz wyprzedzania. Każdy uczestniczy na własną odpowiedzialność. Ma być fajnie. Pod Gwiazdą na woonerfie Traugutta odbędzie się tradycyjne liczenie uczestników w celach statystycznych. Na bieg nie ma zapisów, każdy, kto chce może w nim uczestniczyć, wystarczy tylko wydrukować sobie i pokolorować numer.

Czy trasa jest zabezpieczona?
Odp: Tak i nie. We własnym zakresie, zabezpieczamy ją sami. Wśród nas będą biec ochotnicy dbający o bezpieczne „przebieganie” skrzyżowań. Należy się ich słuchać. Na czas biegu sygnalizacja świetlna na ul. Piotrkowskiej zostanie wyłączona. Przewidywany czas biegu to ok. 35-40min. Będzie przerwa na foto-sesję pod choinką.

Czy będzie zimno?
Odp: Mrozu raczej nie będzie, ale to zima i kto to wie. Proszę mieć to na uwadze przy kompletacji garderoby i garderoby swoich kibiców. Biec nie będziemy szybko, więc raczej nie ubieramy się na krótko :).

Czy będzie depozyt?
Odp: Tak i nie. W pasażu Schillera, gdzie będzie „mini” biuro biegu będzie podstawiony bus Andrzeja L., w którym na własną odpowiedzialność będzie można zostawić rzeczy. Tak, jak na ławce na parkrunie. Na czas biegu bus będzie zamknięty i klucze będzie miała ślubna Andrzeja – Ela.

Czy bieg jest odpowiedni dla dzieci?
Odp: Tak. Nie biegniemy szybko. Można zabrać ze sobą swoje pociechy. Warunek jest tylko taki, że dzieci biegną pod opieką swoich opiekunów. Jak pisaliśmy wyżej, Bieg pod Gwiazdami jest imprezą towarzyską, w której każdy bierze udział na własną odpowiedzialność.

Czy oprócz biegu przewidziane są inne atrakcje?
Odp: Tak. Jak zwykle ma być prasa, radio i tv. Taki żart. Po biegu czekać będzie na Was – zawodników ciepła herbatka, wyłowienie zwycięzcy biegu oraz loteria dla uczestników z pokolorowanym numerem. Losowane będą nagrody. Prócz drobnych niespodzianek mamy dla Was tradycyjnie do rozlosowania pakiety na biegi w Łodzi i najbliższej okolicy, które odbędą się w 2019 roku a nawet zaproszenie do teatru.
Prośba do was jest taka – jesteśmy ekologiczni, na mecie czekać będzie na was ciepła herbata, ale kubki plastikowe już niekoniecznie. Weźcie ze sobą własne kubeczki wielorazowego użytku i niech ten zwyczaj powoli staje się normą. Biegacze nie zaśmiecają planety, pozostawiają po sobie „ślad biegowy” a nie „ślad węglowy”

Czy mogę jakoś pomóc?
Odp: Tak. Można przynieść ze sobą coś na ząb po biegu np. ciasto, cukierki, pierniczki. Można zostać sponsorem i dorzucić się do worka z nagrodami ( jakieś drobiazgi), no chyba, że ktoś chce ufundować samochód. Ogarniętych chłopaków prosimy o pomoc na trasie.

A pomiar czasu? – bieg bez pomiaru czasu się nie liczy
Odp: Wiem. Bieg Pod Gwiazdami w edycji 2019 jest oryginalnym Biegiem na Medal, a nie zwyczajowym biegiem na czas. Uczestnicy proszeni są o pobiegnięcie z własnym medalami na szyi. Medalami z trudem zdobytymi podczas swojej chwalebnej amatorskiej kariery biegowej. Wybór i ilość medali, które założycie na szyję jest dowolna, choć preferowane są stylizacje na bogato.

A co jeśli zaczynam dopiero przygodę z bieganiem i nie mam jeszcze dorobku medalowego?
Odp: Organizator przewidział pulę medali (może trochę przeterminowanych, ale za to bardzo ładnych) do rozdania przed biegiem.

Czy trasa biegu jest wymagająca?
Odp: Tak. To znaczy wymagająca na poziomie pięciokilometrowego maratonu, cokolwiek to znaczy. W bieżącej edycji, jako że bieg rozwija się, prócz głównego dystansu mamy drugi dystans marszo-biegu o długości 2019m – zwany Maratonem Wsparcia. Swój udział na tym dystansie potwierdzili już studenci łódzkich uczelni.

Czy można przyjść tylko pokibicować?
Oczywiście. Można przyjść i ten czas spędzić z nami na Pasażu Schillera. Można również po starcie biegu udać się pod Gwiazdę przy skrzyżowaniu z ul. Traugutta i tam dać się „policzyć” razem z biegaczami.

Kluczowe pytanie – papier toaletowy?
Odp: Nie będzie. Toitoja też nikt za nami wiózł nie będzie.

Parkingi?
Odp: Biegniemy w samym centrum miasta. Można dojechać komunikacja miejską, dobiec. W ten dzień chyba dostępne są parkingi przy Urzędzie Miasta od strony Placu Komuny Paryskiej.

Biegniemy wieczorem, czy trasa będzie oświetlona?
Odp: BĘDZIE. Trasa na całej długości będzie pięknie oświetlona.

Jaki jest budżet imprezy?
Odp: Odpowiem wymijająco. Wolny od podatku.

I na koniec – jak to w Polsce. Po co, dlaczego i co z tego będę miał?
Odp: Dlaczego? Bo jest Nowy Rok i iluminacja na Pietrynie jest niesamowita. Co z tego będę miał? Satysfakcję i radość ze wspólnie ze znajomymi spędzonego czasu.

Więcej informacji na stronie biegu: www.biegpodgwiazdami.pl

Oraz w wydarzeniu:https: https://www.facebook.com/events/1987584071359628/ 

Powiązane Posty