(Nie)spodziewana życiówka na GP Łodzi

Po ostatnich treningach i wynikach widziałem że forma odrobinkę wzrosła, więc spodziewałem się że w dzisiejszych suchych warunkach może być dobrze. Ale z drugiej strony trenuję ostatnio pod wszystko naraz – sprinty (5 i 10k), połówkę, maraton i ultra – więc się nie spodziewałem że może być aż tak dobrze. Realistyczne założenie miałem żeby się zakręcić koło 22 minut (osobisty rekord trasy 22:14), a bardzo nieśmiałe, żeby poprawić moją mocno niedopieszczoną zeszłoroczną życiówkę z Kansas – 21:49.

Dlaczego niedpieszczoną? Bo zrobioną na bolących nogach 2 tygodnie po maratonie, dzień po mocno pobiegniętej dyszce w Justynowie, 12 godzin po spożyciu pięciu piwek i z początkami przeziębienia, czyli krótko mówiąc w optymalnych warunkach. Jednak mimo wszystko na dość szybkiej, asfaltowej trasie. A dziś była tylko dość szybka przełajowa.

Pierwszy kilos w cztery i kilkanaście – za mocno? Chyba tak, bo potem zwolniłem i następne wyszły powyżej 4:30. Na półmetku 11:07 przy założonych jedenastu. Jako samozwańczy miszcz niedoczasu na półmetku (dlaczego wszyscy kalkują zagramaniczny „negative split”, czy jeszcze lepiej, mówią „zrobiłem negatywa”?), mocno depłem i łykłem na drugim kółku kilkunastu współzawodników. W tym mojego rzeźnickiego partnera, który jednak chwilę wcześniej uprawiał nordic wanking, więc mógł mieć zmęczone nadgarstki i jest usprawiedliwiony 😉 Na ostatniej prostej rzut oka na stoper, widzę że damy radę, dzida do końca i na kresce łapię 21:47… ja pier… 2 sekundy, udało się! Na wiosnę na asfalcie złamię 21 minut?

Jak myślałem że to na dziś koniec biegania, to się myliłem. Mój najlepszy treningowy partner mnie od razu wyciągnął na psacer, który zmienił się w ok. 7 km rozbiegania. W sumie dobrze mi to zrobiło.

P.S. Maciek Faddah Running Sucks tylko 12 sekund przede mną… albo pobiegł rekreacyjnie, albo taki cienki, albo ja dziś taki dobry 😉 A co do sondy Rozbieganego Mikrofonu, to mi się przypomniało że o Obywatelu P.W. coś tam słyszałem, to musi być jakiś internetowy celebryta?

Pozdro!
Kamil

Wyniki:
http://inessport.pl/sites/default/files/zalaczniki/GP%20%C5%81odzi%202014%20-%2009.03.2014.wyniki.pdf

Powiązane Posty