II Noworoczny Bieg pod Gwiazdami

Uwaga biegaczki i biegacze !!! Minął już prawie rok od Pierwszego Noworocznego Biegu pod Lampkami. Jaki jest wniosek z powyższego stwierdzenia? Wniosek jest taki, że zbliża się nieuchronnie Drugi Noworoczny Bieg – tym razem pod Gwiazdami. Pod gwiazdami – bo nad ulicą Piotrkowską, niezależnie od pogody, wieczorem świecą gwiazdy. Taki teraz mamy klimat.
Pomysł jest taki sam jak w ubiegłym roku, by w pierwszą noworoczną sobotę spotkać się na iluminowanej ul. Piotrkowskiej. Pobrykać wspólnie pod świątecznymi lampkami oraz złożyć sobie noworoczne życzenia. Taka biegowa integracja. Bez ścigania. W tempie „najsłabszego ogniwa”. Trasa ok. 5km.
Realia na ten rok są takie.
1.    Bieg został zgłoszony tam gdzie trzeba i został sklasyfikowany, jako impreza kulturalno-rozrywkowa
2.    Trasa: Biegniemy ul. Piotrkowską od napisu KOCHAM ŁÓDŹ do CHOINKI MIEJSKIEJ i z powrotem, zahaczając o woonerfy 6 Sierpnia i ul. Traugutta.
3.    Wszyscy uczestnicy biegu zobowiązani są do wydrukowania sobie i własnoręcznego pokolorowania numeru startowego ( trzeba mieć własne agrafki i koszulkę na numer, który oczywiście umieszczamy z przodu w widocznym miejscu – wzór numeru w załączeniu na foto)
4.    Wszystkich zawodnicy zobowiązani są wystartować z tym samym (pokolorowanym) numerem 2016
5.    Na całej trasie należy słuchać się Panów pomagających w organizacji biegu, których zadaniem będzie utrzymanie biegnących w zwartym szyku. Panowie do pomocy wyznaczeni zostaną z grona uczestników biegu metodą na ochotnika.
6.    Na całej trasie biegu obowiązuje zakaz wyprzedzania.
7.    W biegu przewidziana jest klasyfikacja open. Zwycięzca biegu wyłoniony zostanie drogą losowania. Po biegu sierotka wylosuje tylko jeden numer. Posiadacz tego numeru zostanie zwycięzcą biegu. Dla zwycięzcy przewidywana jest nagroda w postaci elektronicznego dyplomu, również do własnoręcznego pobrania ze strony wydarzenia.
8.    Bieg startuje 02.01.2016 o godzinie 18.00 z rogu ul. Mickiewicza i Piotrkowskiej z pod napisu KOCHAM ŁÓDŹ. Przy Choince Miejskiej przewidziana jest krótka przerwa na pamiątkowe zdjęcie. Następnie wracamy na linię startu.
9.    W tym roku za uprzejmością Truchtu mamy do dyspozycji tzw. Biuro Zawodów. Przed biegiem w Trucht Caffé na Off Piotrkowska ( rzut beretem od linii startu) będzie dostępna pewna ilość wydrukowanych numerów oraz kredki. Po biegu na wszystkich czekać będzie gorąca herbata. Również gdzieś w okolicy sklepu ustawiony zostanie społeczny depozyt z możliwością pozostawienia niewartościowej odzieży wierzchniej.
Dziękujemy Truchtowi za pomoc.
10.    Jako wydarzenie towarzyszące przewidziany jest konkurs na najpiękniej pokolorowany numer – zasady tej rywalizacji pojawią się na facebookowym wydarzeniu promującym bieg

Sumując: Spotykamy się w sobotę, o powiedzmy 17.30 na Offie w okolicy Truchtu. Przypinamy numery. Zostawiamy ciuchy u Elki. Przechodzimy na start. Od 18.00 do 18.45 biegamy po Piotrkowskiej. Potem wracamy do Truchtu na losowanie i herbatę.
W zeszłym roku było fajnie. Teraz będzie jeszcze fajniej, bo mamy ciepły kąt po biegu. Oczywiście będzie prasa, radio i telewizja. 

Na koniec: Dwa istotne szczegóły – bieg ma charakter towarzyski-każdy odpowiada za siebie i wpisowego nie pobiera się. Zapraszamy wszystkich.  Więcej informacji:   https://www.facebook.com/events/209263152741056/

Tak bawiliśmy się rok temu
 

 

 

 

 

 

 

Numer do wydrukowania – dwie sztuki

 

Przykład pokolorowania numeru

 

 

 

 

Trasa biegu

Powiązane Posty