II Bieg pod Gwiazdami w pytaniach i odpowiedziach.

 Bieg pod Gwiazdami – w pytaniach i odpowiedziach

O co chodzi z tymi numerami?

Odp: Na biegu wszystkich zawodników obowiązuje ten sam numer przypięty do piersi. Numer 2016. Numer można sobie własnoręcznie pobrać z internetów i wydrukować. W przypadku braku drukarki – można go narysować sobie samemu. Ważne by zawierał on informację – 2016.

Kiedy i na jakich zasadach odbywa się bieg?

Odp: Bieg startuje 02.01.2016 o godz. 18.00 w okolicach napisu KOCHAM ŁÓDŹ ( róg Piotrkowskiej i Piłsudskiego). Biegniemy RAZEM ul. Piotrkowską, aż do choinki i wracamy tą samą drogą na linię startu. To około 4km trasy. Bieg ma charakter towarzysko- integracyjny. Obowiązuje zakaz wyprzedzania. Każdy uczestniczy na własną odpowiedzialność. Ma być fajnie.

Czy trasa jest zabezpieczona?

Odp: Tak i nie. We własnym zakresie, zabezpieczamy ją sami. Wśród nas będą biec ochotnicy dbający o bezpieczne „przebieganie” skrzyżowań. Należy się ich słuchać. Na czas biegu sygnalizacja świetlna na ul. Piotrkowskiej zostanie wyłączona. Przewidywany czas biegu to ok. 35-40min. Będzie przerwa pod choinką.

Czy będzie zimno?

Odp: Tak. Ma być bardzo zimno. Proszę mieć to na uwadze przy kompletacji garderoby i garderoby swoich kibiców.

Czy będzie depozyt?

Odp: Tak i nie. Pod Trucht caffé na OFFPiotrkowska, gdzie będzie „mini” biuro biegu będzie podstawiony bus Andrzeja Lesiaka, w którym na własną odpowiedzialność będzie można zostawić rzeczy. Tak, jak na ławce na parkrunie. Na czas biegu bus będzie zamknięty i klucze będzie miała Ela Lesiakowa.

Czy oprócz biegu przewidziane są inne atrakcje?

Odp: Tak. Ma być prasa, radio i tv. Taki żart. Po biegu w Truchcie na zawodników czekać będzie ciepła herbatka, wyłowienie zwycięzcy biegu oraz loteria dla uczestników z pokolorowanym numerem. Losowane będą nagrody. Może nawet samochody. Na pewno koszulki z boskim napisem Piotrkowska i takie tam inne.

Czy mogę jakoś pomóc?

Odp: Tak. Można przynieść do Truchtu coś na ząb po biegu np. ciasto, cukierki, pierniczki. Można zostać sponsorem i dorzucić się do worka z nagrodami ( jakieś drobiazgi), no chyba, że ktoś chce ufundować samochód. Ogarniętych chłopaków prosimy o pomoc na trasie.

A pomiar czasu – bieg bez pomiaru czasu się nie liczy?

Odp: Wiem. Właściwie – uczestnik Misiek to wie. Misiek zmierzy nam czas i sporządzi listę startową. Zrobi PDF i wrzuci do sieci. Obiecał. Misiek – to taka postać z rudą czupryną. Osoby, które chcą być na liście proszone są o wpisanie się na nią przed lub po biegu u Miśka.

Kluczowe pytanie – papier toaletowy?

Odp: Nie będzie, toitoja tez nikt za nami wiózł nie będzie.

Parkingi?

Odp: Biegniemy w samym centrum miasta. Można dojechać komunikacja miejską. Wysiadamy na Przesiadkowie, czy jak to się tam inaczej zowie. Podobnież (moje ulubione słowo) można parkować na Sienkiewicza.

Biegniemy wieczorem, czy trasa będzie oświetlona?

Odp : BĘDZIE. Trasa na całej długości będzie pięknie oświetlona.

Jaki jest budżet imprezy?

Odp: Odpowiem wymijająco. Wolny od podatku.

I na koniec – jak to w Polsce. Po co, dlaczego i co z tego będę miał?

Odp: Dlaczego? Bo jest wolna sobota i iluminacja na Pietrynie jest niesamowita. Co z tego będę miał? Satysfakcję. Ja, anka_w, mam coś jeszcze. Toner w drukarce do wymiany. Zapominiałam – bieg jest darmowy i nie ma zapisów.

DOZO pod KOCHAM ŁÓDŹ.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/209263152741056/220739648260073/

 


Powiązane Posty