Biegówki na Zdrowiu

Tekst ten ma na celu zachęcenie was do oddania głosu w budżecie obywatelskim na kontynuację projektu pod nazwą Biegówki na Zdrowiu.
Te same biegówki, które przez ostatnie lata zagnieździły się na Zdrowiu na dobre. Jeżeli jesteś już zdecydowany by oddać swój głos, bo byłeś już na tych biegówkach i z chęcią powtórzyłbyś tą przyjemność w następnym sezonie, to nie musisz czytać tej reklamy w całości. Możesz od razu przejść na dół strony, gdzie podany jest numer zadania oraz mikroskopijnym drukiem zakładka płatności. Głosujemy dopiero jesienią. Płatności – też jesienią, no chyba, że przeczytasz reklamę.

TEKST REKLAMOWY:

Pojęcia i definicje
By wytłumaczyć o co biega w tym drafcie przedstawię ci kilka pojęć i definicji. Dla przejrzystości całości lejautu zrezygnuję z twierdzeń, bowiem twierdzenia należy udowadniać, co wymaga czytania ze zrozumieniem, a w biegówkach nie chodzi o zrozumienie tylko o nabycie pewnego rodzaju umiejętności.
Pojęcia niezbędne do wyuczenia względem kontekstu budżetowego to:
endżios, projekt miękki, projekt twardy i zdit (powtórz kilka razy).
Jeżeli wcześniej nie spotkałeś się z tymi określeniami to w tej chwili masz je pamięciowo przyswojone.
Definicje potrzebne do zrozumienia biegówkowego zagadnienia proste są jak tory wyciśnięte wyciskarką. Właściwie potrzebna ci jest tylko zasada równoległości i oto ona: równoległość zachodzi wtedy, gdy pomiędzy jednym a drugim na całej ciągłości zachowany jest jednakowy dystans.

Czym jest zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018 zadanie pod nazwą: Biegówki na Zdrowiu?
Zadanie to nie jest wymysłem endżiosa , nie jest  typowo twarde, ani typowo miękkie i zditowi nic do niego.

Biegówki i polityka ?
Tak. Jest związek. Na biegówkach – tak samo jak na polityce – można się nieźle przejechać.

Biegówki i zdrowie ?
Twierdzenie: Biegówki, jako angażująca prawie wszystkie grupy mięśniowe aktywność na świeżym powietrzu, w połączeniu          z procesem synchronizacji ruchowej mającej na celu utrzymaniu równowagi i równoległości sprzyjają zdrowiu psychofizycznemu. Zachodzi silna zależność  dogmatyczno – semantyczna. Choć bardzo chciałam was uchronić od trudu  związanego z procesem dowodowym, tu w drodze wyjątku proszę was o udowodnienie tego twierdzenia na własnym ciele. Oczywiście najprościej będzie gdy sami spróbujecie biegówkowej przygody, do której przybliżyć was może oddanie głosu na numer zawarty na końcu strony oraz dokonanie wykazanej mikroskopijnym drukiem płatności.

Geneza projektu
Zajęcia biegówkowe na Zdrowiu mają długą historię. Grupa ludzi zaangażowanych w projekt w tym czasie nabyła doświadczenie w zakresie. Do tego stopnia, że nie jest warunkiem koniecznym zaistnienie pokrywy śnieżnej. Takie zajęcia z powodzeniem odbywały się gdy śniegu nie było. Nartorolki, ciągnięcie opony, same kijki. Na różne okoliczności wypracowanych zostało wiele wariantów. Przećwiczona została tzw. gotowość natychmiastowa. W sezonie 2015/2016 gdy śnieg pojawił się w alejach parkowych dosłownie na moment, cały ten moment został wykorzystany na 100%. Natychmiast pojawiła się ekipa z nartami do dyspozycji  i dzielnie trwała na posterunku do pierwszych objawów odwilży.
Wystarczającą zasadnością realizacji zadania wydaje się to, co zostało wpisane we wniosek. A co zostało wpisane możecie przeczytać poniżej w tzw. akapicie uwierzytelniającym:

W 2017 roku organizowane w Parku im. Piłsudskiego przez Zieloną Łódź zajęcia z narciarstwa biegowego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Przez 17 dni odbywały się zajęcia prowadzone przez instruktorów z możliwością wypożyczenia sprzętu. Zajęcia wraz z wypożyczeniem sprzętu odbywały się całkowicie bezpłatnie. Z tej oferty skorzystało ponad 3000 osób. Sprzęt jednak ulega ciągłemu zużyciu a ilość zainteresowanych jest coraz większa, stąd potrzeba podniesienia standardu korzystania z zajęć i zwiększenie ich dostępności.
Biegówki, podobnie jak i inne aktywności skierowane do całych rodzin, stają się coraz bardziej popularne, Narciarstwo biegowe łączy pokolenia. Najmłodsi uczestnicy zajęć skończyli 3 lata a najstarsi mieli ponad 80.
W okresie ferii zimowych z zajęć będą mogły skorzystać zorganizowane grupy dzieci i młodzieży spędzające czas w mieście.

Zastanawiasz się jak wykorzystane zostaną twoje ewentualne wpłacone małym drukiem środki finansowe, gdy już zakreślisz podany na dole tej strony kod rabatowy? Bowiem dla uważnych czytelników  w podziękowaniu za poświęcony czas przygotowałam kod rabatowy. Jest on podany na dole strony.

Środki przeznaczone zostaną na zakupienie nart, butów, kijków oraz wiązań. Razem 40 kompletów, nówki sztuki, dla małych     i dużych. Na ten sprzęt planowany jest zakup przyczepy, jej ubezpieczenie i rejestracja. Planowane jest wykonanie specjalistycznych stojaków, zakup smarów do nart i środków do dezynfekcji butów. Kupi się  też nowy namiot-przebieralnię, ławeczki i stoliki oraz wyciskarkę do tras biegowych. Zadba się o najlepszych instruktorów i obsługę zajęć.  Wszystko  się zrobi tak, że gdy tylko pojawi się śnieg ,każdy z was będzie mógł spróbować biegówkowej przygody od ręki, bez potrzeby kupowania własnego sprzętu.

Ile musisz za to zapłacić?  Koszt jest niewielki. Jeżeli doczytałeś do tego momentu to twój rabat zostaje podwojony, wystarczy że wpiszesz kod w odpowiednią rubrykę. Oczywiście nie ma musu korzystania z oferty.

Ofertę opracowywali fachowcy i praktycy z dużym doświadczeniem. W budżet wpisane zostały tylko kwoty niezbędne by biegówki były fajne. Potrzebni są do tego dobrzy instruktorzy, nowy sprzęt i łyk ciepłej herbaty. Całość kosztuje w sam raz, bo nie chodzi o to by przepłacać, tylko wynieść maksimum satysfakcji.

Zaraz podam twój unikalny kod rabatowy, ale nim to uczynię zdradzę ( tylko tobie osobiście) dwie tajemnice. Swój kod możesz wykorzystać w dwojaki sposób. Po pierwsze : możesz go wpisać w odpowiednią rubrykę by w przyszłości osiągnąć wymierne korzyści.
Drugim powodem do wpisania/zakreślenia kodu może być zwykłe podziękowanie. Podziękowanie dla ludzi, którzy zaszczepili biegówkową idee w zaśnieżoną murawę parku na Zdrowiu. Chciało im się. To nie jest tak, że wystarczą same pieniądze, by coś się zadziało. Zwłaszcza gdy dzieje się to poza zwyczajowymi godzinami pracy i w dodatku na mrozie. Ludzie – im musi się chcieć. A ludzie są tylko ludźmi – w swoim działaniu potrzebują poparcia i zachęty. Dam ci zatem zaraz twój unikalny kod. Tylko od ciebie samego zależy co z nim zrobisz.

Masz dużo czasu na zastanowienie. Moja oferta aktualna będzie dopiero w drugim półroczu, a jej realizacja nastąpi dopiero      w następnym sezonie. Swojej decyzji nie musisz podejmować pochopnie.
Oczywiście jest to twój i tylko twój wybór. Na rynku są również inne oferty. Masz czas na analizy i porównania. Może ważniejsze dla ciebie są tańczące światła, nowe pomniki, stacje galaktyczne czy fiesty na cześć ambasady San Escobaru. Ja nie sprzedaję wróbli na dachu. Choć pomysły mam: darmowe taksówki w sobotnie wieczory, ruchomy chodnik wzdłuż całej Piotrkowskiej, pełnowymiarowe boisko piłkarskie na każdym podwórku, estetyczne mundurki dla urzędników z magistratu, darmowy kurs pilotowania dronów w przestrzeni hali dworca fabrycznego, to pierwsze co mi do głowy przychodzi, ale nie na taki pożytek przygotowałam dla ciebie twój unikalny kod.

Postarałam się, przeanalizowałam potrzeby i dotychczasowe osiągnięcia. Proponuję ci ofertę sprawdzoną i polecaną przez użytkowników, którzy z niej już skorzystali i zadowoleni byli. Dlaczego proponuję ci ją w tej formie ? Bo właśnie na takie potrzeby skrojony jest Budżet Obywatelski. Budżet ma za zadanie spełniać potrzeby mieszkańców. Nie tak oczywiste, jak nowe chodniki, od których są  zatrudnieni w tym celu zditowcy, nie tak szalone, jak wysłanie jednorożców na popas do Kochanówka, tylko takie – właśnie takie.

Który urzędas z perspektywy swojego taboreta jest w stanie doszukać się potrzeby zajęć z narciarstwa biegowego w Mieście Łodzi? Może gdyby mógł oglądać telewizję w pracy, to by zobaczył jak cała Polska żyła tymi łódzkimi biegówkami. A to nasz pomysł, nasze unikalne te cuda są. Nasze łódzkie. Łodzianie wymyśli i dopracowali formułę. Co jest potrzebne by działo się dalej? Potrzebny jest twój głos. Jeżeli chcesz by biegówki działy się dalej, by były lepsze, narty nowsze, by w nauce pomagali najlepsi instruktorzy – zagłosuj.

Wreszcie. To jest ta chwila. Zaraz zdradzę ci twój unikalny kod rabatowy. Gdy przeczytasz jeszcze jeden króciutki akapit będziesz mógł z mojej oferty skorzystać za darmo. Całkowicie bez pieniędzy, ty nic nie płacisz, musisz tylko zakreślić ten kod w odpowiednim czasie, na właściwym formularzu i z dbałością o to by twój wybór był ważny.

L – to pierwsza litera kodu. Dlaczego zadanie proponuję ci jako ponadosiedlowe, mimo że jest ono w swoim założeniu niewielkie i większe szanse na powodzenie miałoby w zadaniach dzielnicowych?
„Elka” bo projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców miasta, ze wszystkich dzielnic
i osiedli. Małych berbeci i dużych starszaków. Wszyscy będą mogli skorzystać z darmowych lekcji narciarstwa biegowego pod okiem doświadczonego instruktora. Dla własnego zdrowia na Zdrowiu.

Przeczytałeś już wszystko, co miałam do napisania. Pora na kod uprawniający do skorzystania z oferty. Na razie nigdzie go nie wpisujesz. Starasz się tylko zapamiętać. Ułatwię ci to.
Wkuj na pamięć rymowankę:

Elka, dwa kółeczka, cycusie i siekiereczka – L0037,

bardziej ziomalsko:

El duże, dwa zera, cyce i siekiera. L0037,

lub zwyczajnie:

Biegówki na Zdrowiu nr zadania: L0037

Słowniczek:
endżios –  wpisz w wyszukiwarkę: NGO
zadanie miękkie i twarde – żargon urzędniczy
zdit – łódzkie straszydło. Zdit tańczy i śpiewa: Co mi zrobisz – nic nie zrobisz.
 

Ps: Tekst napisałam marketingowo najlepiej jak umiałam, wzorując się na innych sprzedażowych tekstach. Zależy mi by ten projekt przeszedł, bo to fajne zadanie budżetowe jest. Proszę lajkujcie, komentujcie, niech się dzieje w temacie.

Powiązane Posty