Bieg pod Gwiazdami – pierwsza garść informacji

Stało się już łódzką biegowa tradycją, że łódzcy biegacze w dniu nowego roku zbierają się na Piotrkowskiej, biegną sobie wolniutko i razem – tak bez ścigania pod rozświetloną iluminacją ulicy. Biegu wychodzi około 5 km i co dziwne bieg ma atest. Atest na długość taką jaką ma. W przyszłym roku tj. za dni już niewiele będzie podobnie. Bieg jest darmowy i dostępny dla wszystkich. Startujemy o 17.00 spod napisu KOCHAM ŁÓDŹ przy Stajni Jednorożców, potem biegniemy (razem, ponieważ na biegu obowiązuje zakaz wyprzedzania) do Choinki Miejskiej. Tam się zatrzymujemy i robimy lans. Potem znowu biegniemy – aż do Gwiazdy na Traugutta. Pod Gwiazdą jest liczenie zawodników i może jakieś niespodzianki. Potem biegniemy z powrotem do napisu.
Na ostatnim odcinku(od Nawrot) kto chce może się ścigać. Tam jest mocno z górki, więc można rozpuścić kopytka. Oczywiście, ten co przybiegnie pierwszy, będzie miał tylko satysfakcję z tego, że przybiegł pierwszy.

W tym roku biegniemy dla Kasi. Kasia to córeczka naszych biegowych przyjaciół Magdy i Tomka. Kasia od trzech lat walczy z białaczką. Jest bardzo dzielna.
W tym roku nasze kolorowane numerki są dla Kasi. Każdy zawodnik ściąga sobie ze strony biegu numerek, ten sam, bo wszyscy biegniemy z numerem 2018 i postępuje z poniższą instrukcją:

1.Temperuje kredki
2.W górnym okienku wpisuje swoje dane, klub, ksywkę itd. itp.
3.W dolnym wpisuje coś od serca dla Kasieńki, życzenia zdrówka, tekst motywacyjny-  by dziewczynce chciało się dalej walczyć.
4.Kolorujemy jednorożce jak najładniej umiemy
5.Kolorowankę focimy i wrzucamy do neta ( będzie utworzone specjalne wydarzenie )
6.Potem wkładamy w koszulkę i podczas biegu przypinamy do piersi tak jak przypina się numer startowy.
7.Po biegu wszystkie wasze numerki zostaną zebrane oprawione w album i przekażemy je Kasi  na pamiątkę.

Ważne, by nasze wydarzenie zaistniało w sieci. Kasia zaraz po przeszczepie pewnie w fizyczny sposób naszego albumu nie przejrzy, bo będzie w izolatce. Wszystkie wasze życzenia, które będą na fotkach Mama i Tato pokażą Kasi w telefonie.
Jeżeli ktoś wyjeżdża na święta, lub jest z innego miasta, nie musi Biegu pod Gwiazdami biegać w Łodzi. Wszędzie są iluminacje, gwiazdy. Przypinamy gwiazdorski numerek i biegamy. Fotki wrzucamy do sieci.

Fajnie by było gdybyśmy na bieg ubrali się kolorowo. Niczym stado jednorożców, przywdziali różowe grzywy. Jak ktoś ma fantazję to może pobiec z rogiem na czole, w pelerynce.
Dekoracje na Piotrkowskiej są bardzo, ale to bardzo skromne. A to święta, nowy rok – ma być radośnie.

Więcej informacji na stronce: https://www.facebook.com/Bieg-pod-Gwiazdami-300192347004838/

Zapraszamy wszystkich.

Powiązane Posty