Bieg dla Kasi – komunikat techniczny :)

Kolorowy parkrun dla Kasi – Komunikat techniczny

Data, dystans i miejsce biegu – Bieg dla Kasi odbędzie się w dniu 22 sierpnia 2015 roku na dystansie 5km. Bieg jest organizowany w ramach cyklicznych bezpłatnych biegów parkrun. Odbędzie się w Parku Poniatowskiego w Łodzi. Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po parkowych alejkach. Nawierzchnia w większości jest nieutwardzona, część trasy biegu przebiega asfaltem. Start biegu planowany jest na 9.00.  Zbiórka zawodników na linii startu o godzinie 8.45. Start znajduje się w południowej części parku w miejscu gdzie ul. Inżynierska zmienia nazwę na ul. Parkową.

Cel biegu – celem biegu jest wsparcie Kasi, jej siostrzyczki Małgosi oraz Rodziców . Cała rodzina przed zachorowaniem Kasi na białaczkę czynnie  prawie co tydzień uczestniczyła w biegach parkrun. Celem biegu jest nie tylko wsparcie tej konkretnej rodziny, ale wszystkich dzieciaków leczonych onkologicznie. Bieg ma być wsparciem i motywacją dla dzieci oraz ich rodzin. Swoim biegiem podziękujemy również osobom, które na potrzeby Kasi i innych dzieciaków ze szpitala na Spornej honorowo oddały krew.
Zasady uczestnictwa – bieg odbywa się w ramach cyklicznych bezpłatnych biegów parkrun w łódzkiej lokalizacji w Parku Poniatowskiego. Uczestników obowiązują wszystkie zasady obowiązujące na biegach parkrun.
Więcej informacji www.parkrun.pl/lodz/
Wszyscy uczestnicy, którzy chcą być sklasyfikowani w biegu muszą pamiętać, by przynieść na bieg  swój kod uczestnika.
Drugą zasadą –  już mniej formalną jest to, że na bieg przychodzimy w strojach jak najbardziej kolorowych – biegamy przecież dla dzieciaków.
Trzecią nieformalną zasadą jest to, że nasze bieganie jest fajne, ale samo w sobie nie pomoże chorym dzieciom. Osoby które chcą i mogą proszone są o oddanie krwi ze wskazaniem – Kasia Gula lub  wszystkie dzieci leczone w szpitalu na Spornej. Krew można oddać codziennie prócz niedziel  w Stacji Krwiodawstwa na ul. Franciszkańskiej  lub w dniu biegu między godziną 14.00 a 17.00 w autobusie ustawionym przy wejściu do Manufaktury.
Więcej informacji www.krwiodawstwo.pl
Czwartą zasadą jest to, że za oddanie krwi dostaje się paczkę z czekoladami. Jeżeli ktoś zdobędzie taką czekoladę, może się nią podzielić z innymi na parkrunowym bufecie. Można również przynieść własnoręcznie upieczone i pokrojone ciasto. Można przynieść owoce. Bufet po biegu zawsze ma charakter integrujący i od nas samych zależy, jak ta integracja będzie smakowała.
Piątą zasadą – chyba wystarczy tych zasad. Pamiętajcie o swoich kodach i drużyna „Krwinki” o koszulkach.
Parkingi – najlepiej zaparkować na parkingach przed pobliskim centrum handlowym  lub zgodnie ze zrównoważoną zasadą biegów parkrun – przyjechać rowerem.
Niespodzianki – szykujemy na ten bieg małą niespodziankę światowego formatu, ale za wcześnie o tym pisać. Chyba się domyślacie.
Przybywajcie całymi rodzinami, biegaczom potrzebni są kibice. Dla dzieci przygotowane będą malutkie niespodzianki od Fundacji „Krwinka”.
22 sierpnia na parkrun biegamy dla wszystkich chorych onkologicznie dzieciaków.
Bieg ma facebooku utworzone wydarzenie i tam będą się pojawiać ewentualne następne komunikaty.  W tym dniu wolontariat zabezpieczy RYSIOTEAM. Przybywajcie i zapraszajcie znajomych.
Wydarzenie https://www.facebook.com/events/865563120190511/874183799328443/

Powiązane Posty