Zuzanna Mokros sensacyjną Mistrzynią Polski w biegach górskich!

W miniony weekend w Międzygórzu rozegrano XXVII Górskie Biegi Śnieżnickie w ramach których odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu alpejskim. Na starcie stanęła debiutująca w zawodach Zuzanna Mokros, która „zajawkę” na biegi górskie złapała podczas startu w majowym półmaratonie z hakiem rozgrywanym na Górze Kamieńsk. Zawodniczka z Pabianic sprawiła wszystkim kibicom niespodziankę wygrywając z doświadczonymi zawodniczkami i zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski! Dystans 9 km Zuzia pokonała w czasie 57:39! Dodajmy, że wynik ten dał 9 miejsce open!

Pół żartem, pół serio Zuza w niedzielę postanowiła uczcić swój sobotni sukces startem na dystansie 21 km i ponownie zmierzyć się masywem Śnieżnika! Jak na świeżo upieczoną mistrzynię przystało reprezentantka RKS Łodzi wywalczyła pierwsze miejsce wśród Pań i 6 open! Dystans półmaratonu pokonując w 1:40:15.

Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że to początek sukcesów „góralki” z Pabianic.