W najbliższą niedzielę biegacze opanują Górę Kamieńsk!

Po raz czwarty biegacze zmierzą się zimą z Góra Kamieńsk. W najbliższą niedzielę startuje Trail Kamieńsk, do którego zgłosiła się rekordowa liczba ponad 500 zawodników z całej Polski. Zapisy zamknęły się na blisko miesiąc przed zawodami. Rywalizacja toczyć się będzie w zimowej scenerii na dwóch dystansach – 6 km i 30 km. 

Drugi rok z rzędu na Górze Kamieńsk panują prawdziwie zimowe warunki, jest śnieg, piękne widoki i rekordowa frekwencja – mówi Bartłomiej Sobecki organizator imprezy, dodając – fajnie, że co raz więcej zawodników dostrzega walory góry i przyjeżdża sprawdzić się na Trail Kamieńsk, ale również wielu biegaczy organizuje na niej wspólne treningi przygotowujące do wiosennego sezonu.

Jeśli nie udało się Wam zapisać na bieg, jest jeszcze szansa na start w 4. Trail Kamieńsk. W biurze zawodów, które znajdować się będzie w budynku OSIR Góra Kamieńsk, czekać będzie po 20 pakietów na każdym z dystansów.

Góra Kamieńsk zimą to przede wszystkim centrum narciarstwa. Tegoroczna edycja biegu zbiegła się z inauguracją sezonu narciarskiego. To dobra wiadomość dla wszystkich zawodników, którzy po biegu będą mogli jeszcze pojeździć na nartach. Stok będzie czynny od soboty, w godzinach 9:00 do 21:00.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin fanpage biegu, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem – www.facebook.com/ultrakamiensk.

Program zawodów:

8:00 – otwarcie biura zawodów

9:40 – zamknięcie biura zawodów

10:00 – odprawa dla zawodników

10:10 – start biegu na 30 km

10:30 – start biegu na 6 km

~11:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km

~12:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km

* dekoracja odbędzie się w momencie ukończenia biegu przez pierwszych trzech zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet na każdym z dystansów

Powiązane Posty