Ultra Park czyli ultra weekend w Pabianicach

Jedyny w Polsce bieg 48-godzinny, Supermaraton 100km i Ultramaraton 50km – to wszystko już w czerwcu w Pabianicach w ramach UltraPark Weekend! Zapraszamy wszystkich biegaczy do udziału w niecodziennym, niepowtarzalnym i jedynym obecnie w Polsce wydarzeniu, jakim będzie „UltraPark Weekend 48h/100km/50km”. Jeśli szukacie płaskiego ultra, to wybierzcie któryś z trzech biegów jakie w dniach 07-09 czerwca odbędą się w Parku Wolności w Pabianicach.

„Już od jakiegoś czasu docierały do nas informacje wskazujące na to, że w Polsce brakuje biegu 48h na płaskiej asfaltowej i szybkiej trasie. W Europie takich biegów jest zaledwie kilka i niemal w każdym z nich startują Polacy – mówi Piotr Kardas, dyrektor zawodów. – W ostatnich latach Polska stała się potęgą w biegach na dystansach ultra. Nasi rodacy odnoszą sukcesy w zawodach tego typu na całym świecie. To właśnie do Polki, Patrycji Bereznowskiej należy rekord świata kobiet w biegu 48-godzinnym (401 km), który odbył się w 2018 r. w Atenach. Jeżeli chodzi o biegi towarzyszące na 100 i 50 km to po rozmowach z przedstawicielami PZLA oraz zawodnikami z czołówki krajowej doszliśmy do wniosku, że w Polsce brakuje atestowanych, sprzyjających biciu rekordów tras na takich dystansach i postanowiliśmy dołączyć oba te dystanse do naszych zawodów”.

UltraPark Weekend skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się na w długim bieganiu. Aby zostać sklasyfikowanym wystarczy przebiec jedno pełne okrążenie. W pobliżu trasy będzie można rozbić namiot, odpocząć, zjeść coś i wrócić na trasę. Pomiar czasu, medale, posiłki, zaplecze, miejsce do odpoczynku – to wszystko zapewni organizator biegu – Klub Sportowy „O co biega” z Pabianic.

Swoją obecność potwierdzili już tacy wyjątkowi biegacze, jak Paweł Żuk, biorący właśnie udział w biegu na 1000 mil w Atenach, pabianicka mistrzyni biegów ultra Milena Grabska-Grzegorczyk, członek kadry narodowej Roman Elwart czy aktualny mistrz Polski w biegu na 100 km Piotr Stachyra.

Trasa zawodów to atestowana, asfaltowa pętli o długości 1535,16m., znajdująca się w pięknym zielonym parku. Wzdłuż trasy rosną wysokie drzewa, które skutecznie zasłaniają przed promieniami słońca czy wiatrem. Każdy z biegów posiada osobny atest PZLA.

Szczegóły na stronie www.ultrapark.pl oraz na facebooku www.facebook.com/UltraParkWeekend/

Powiązane Posty