Ultra Kamieńsk – słoneczny debiut

Ponad 220 zawodników w sobotę ukończyło zmagania na górze Kamieńsk podczas pierwszej edycji biegu Ultra Kamieńsk. Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Na dystansie 25 km wystartowało 138 zawodników, najszybsi okazali się Bartłomiej Mistygacz, który ukończył zawody w czasie 1:49:29 oraz Monika Dawid – Sawicka, pokonując trasę z czasem 2:30:00. Na dystansie dwukrotnie dłuższym zmagania rozpoczęło 70 zawodników, z których tylko 52 ukończyło dwie pętle. Zwycięzcami na 50 km zostali Andrzej Miedziejewski, który pokonał trasę w czasie 4:25:47 oraz Aneta Świderek uzyskując czas 5:30:20.

Pierwsze zawody na Górze Kamieńsk było również pierwszymi na tak długim dystansie dla wielu startujących jednym z debiutantów był Łukasz Głodokowski, który na mecie był wyraźnie zadowolony z przebiegnięcia 50 km „Super bieg, moje pierwsze ultra. 6x stok narciarski zrobił mi z nóg dwie kłody”.

Ultra Kamieńsk odbyło się dzięki współpracy OSIR Góra Kamieńsk, firmy inesSport oraz KS Alaska, partnerami zawodów byli sklep Trucht.com, Efektima, oraz Wydawnictwo Galaktyka.

Szczegółowe informacje o zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na naszym facebook.pl/ultrakamiensk