Ultra Kamieńsk – oficjalny trening na trasie biegu

Ultra Kamieńsk to pierwszy górski bieg w środkowej Polsce, odbędzie się 3 października br. Zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach 25 km i 50 km oraz w sztafetach. W najbliższą niedzielę na trasie biegu odbędzie się oficjalny trening – chcemy pokazać biegaczom z Łodzi i okolic trasę biegu mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca i organizator Ultra Kamieńsk – w planach mamy do pokonania jedną pętlę o długości ~26 km.

Na dwa miesiące przed zawodami na liście startowej jest już ponad 120 zawodników, limit w tegorocznej edycji wynosi 300 uczestników. Do startu w zawodach zachęca ambasador biegu Jarek Feliński „Góra Kamieńsk to tylko „góra” a nie „góry”. Ale trening czy zawody na niej to na pewno doskonały krok w dobrą stronę. Prowadzący na ścieżkę do świata gór, który dla mnie jest najwspanialszym spełnieniem biegowej pasji”    

Start treningu zaplanowany jest na najbliższą niedzielę (2 sierpnia) na godzinę 9:00 – podczas rekonesansu trasy uczestnicy pobiegną dwoma jej wariantami, a na koniec wspólnie podejmiemy decyzję, która opcja pokonania trasy Ultra Kamieńsk jest ciekawsza dodaje Bartłomiej Sobecki.

Szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl , zachęcamy również do odwiedzania naszego fanpage www.facebook.pl/ultrakamiensk

foto: Milena i Bartek Grzegorczyk

Powiązane Posty