Trzecia edycja biegu charytatywnego „12h z Koroną”.

Klubu Biegacza „Korona Pabianice”, zapraszają na kolejną – trzecią – edycję biegu charytatywnego „12h z Koroną”. W zeszłym roku w biegu wzięło udział 170 zawodników, którzy pokonali łącznie 2749,44 km. Dzięki nim udało się zebrać 3000 zł, które zostały przekazane na remont łazienki dla chorego na dziecięce porażenie mózgowe Mateusza Kubickiego z Pabianic. Całkowity dochód z tegorocznej edycji biegu zostanie przeznaczony dla dwóch pabianiczan – rocznego Filipka oraz 36-letniej Renaty, która jest podopieczną Fundacji „Wchodzę w To!”.

Chłopczyk ma poważną chorobę stóp przez co nie może chodzić, a rodzice zbierają pieniądze na operację. Renata natomiast przeszła 9 operacji stawu skokowego oraz kolana ratując tym sposobem swoją nogę przed amputacją, ale żeby powrócić do sprawności musi przejść rehabilitację na którą potrzebuje pieniędzy.

Bieg z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy nie tylko z Pabianic i powiatu, ale również wśród zawodników z całej Polski. W czym tkwi sukces tego przedsięwzięcia?

– Z pewnością w celu jaki mu przyświeca, czyli pomocy ciężko chorym ludziom z terenu naszego miasta i powiatu – twierdzi Arkadiusz Jaksa – również sama formuła zawodów jest wyjątkowa.

„12h z Koroną” to bieg w którym może wziąć udział każdy. Zawody mają charakter koleżeński, można je przebiec, przejść z kijami nordic walking, a także po prostu przejść pieszo. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej 1 okrążenie, a jeśli to za mało można spróbować swoich sił na następnych okrążeniach i tak przez całe 12 godzin biegu. Co ważne, w każdej chwili można zejść z trasy, odpocząć i wrócić do rywalizacji .Tegoroczna trasa biegu będzie prowadziła wzdłuż alejek parku im. Juliusza Słowackiego. Zawody odbędą się w dniu 19.09.2015r., start przewidziany jest o godzinie 7:00, a zakończenie o godzinie 19:00.

– Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które chcą aktywnie, na świeżym powietrzu spędzić sobotę, a przy okazji chcą pomóc osobom pokrzywdzonym przez los – mówi Jaksa – będziecie mieli okazję zobaczyć, jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli bieganie i pomaganie.

Partnerami tegorocznego biegu charytatywnego „12h z  Koroną” jest Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Urząd Miejski w Pabianicach oraz Fundacja „Wchodzę w To!”. Patronat medialny – Życie Pabianic oraz portal zyciepabianic.pl

Regulamin biegu:

Bieg odbędzie się 19 września 2015 r.

Zawody mają charakter koleżeński, a ich celem jest propagowanie biegów ultra.

Organizatorem biegu jest Korona Pabianice.

W biegu mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat.

Start biegu o godz. 07:00, a meta o godz. 19:00.

Biegacze mogą się w każdej chwili włączyć lub wyłączyć się z rywalizacji, zgłaszając ten fakt sędziom.

Trasa przebiega na pętli o długości ok. 1000 m i wiedzie ścieżkami w parku Słowackiego 

w Pabianicach

Punkt odżywiania i odświeżania znajdować się będzie na linii startu i mety, organizator zapewnia wodę do picia, napoje izotoniczne i drobne przekąski.

Do zaliczenia biegu wymagane jest przebiegnięcie, przejście, przebycie co najmniej jednej pełnej pętli.

Zgłoszenia elektroniczne będą przyjmowane na stronie klubowej .

Nadzór nad przebiegiem biegu pełnić będą sędziowie-ochotnicy, ale z racji charakteru biegu organizatorzy liczą przede wszystkim na uczciwość uczestników, połączoną z chęcią dobrej zabawy.

Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność.

Przewidziane są 2 klasyfikacje:

Bieg – klasyfikacja kobiet,

Bieg – klasyfikacja mężczyzn.

Dyrektor biegu zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w regulaminie, o których zobowiązany jest poinformować wszystkich uczestników przed rozpoczęciem imprezy.

Wiążąca i ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie dyrektorowi biegu.

Opłata za bieg wynosi 10 zł i uiszczana jest w biurze zawodów przed biegiem.

W ramach opłaty startowej uczestnik otrzymuje numer startowy, wodę do picia, napój izotoniczny, jest klasyfikowany w biegu.

Każdy uczestnik biegu otrzyma dyplom ukończenia biegu.

Dla pierwszej trójki w każdej klasyfikacji przewidziano puchary.

Powiązane Posty