Ruszają zapisy na Ultramaraton wokół Jeziora Sulejowskiego!

W poniedziałek 8 czerwca o godzinie 12 rozpoczną się zapisy na ultramaraton biegowy, rozgrywany na 50 km trasie wokół Zalewu Sulejowskiego. Będzie to druga edycja Maratonu wokół Jeziora Sulejowskiego. Impreza odbędzie się 12 września w Sulejowie ze startem i metą na dziedzińcu zabytkowego Opactwa Cystersów w Podklasztorzu. Oprócz ultramaratonu do wyboru jest również bieg na 10 km oraz maraton rowerowy na 50 km. 

Pokonanie 50 km trasy będzie niewątpliwie dużym wyzwaniem, o czym przekonali się uczestnicy ubiegłorocznej edycji. Najlepszy wynik uzyskał Adam Łączyński, który pokonał trasę w niespełna 4 godziny. Godzinę dłużej biegła najszybsza z kobiet Justyna Supińska. Trasa jest bardzo malownicza. Na wielu odcinkach wiedzie tuż nad brzegiem zbiornika wodnego. W zdecydowanej większości prowadzi gruntowymi drogami i ścieżkami. Na głównie płaskiej trasie znajduje się kilka dłuższych podbiegów i zbiegów oraz wiele mniejszych przeszkód terenowych.  

Organizatorzy planują przygotowanie trzech punktów odżywczych na trasie. Na mecie będzie można liczyć na pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek regeneracyjny. Uczestnicy ultramaratonu biegowego i maratonu rowerowego otrzymają w pakiecie startowym chustę typu buff z logo imprezy. 

Ze względu na duże zainteresowanie imprezą, organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu limitu 500 uczestników (200 na ultramaraton, 200 na maraton rowerowy oraz 100 na bieg 10 km) – decyduje kolejność wpłat. W pierwszym terminie opłat obowiązującym do 30 czerwca zapłacimy 30 zł na udział w biegu na 10 km oraz 50 zł za uczestnictwo w ultramaratonie i maratonie rowerowym. 

Organizatorami imprezy jest Stowarzyszenie KTR BikeOrient i Urząd Miejski w Sulejowie. Głównymi partnerami wydarzenia jest Hotel Podklasztorze, Pozytywne Emocje oraz Lasy Państwowe. Impreza jest dofinansowana ze środków Województwa Łódzkiego.

Strona ultramaratonu: www.bikeorient.pl/maraton/ 

Powiązane Posty