Reprezentacja Polski od jutra zaczyna walkę o medale Mistrzostw Świata w biegu 24 H

W pierwszy weekend lipca w Parku Victoria w stolicy Irlandii Północnej odbędą się Mistrzostwa Świata w biegu 24h w którym o medale walczyć będzie ok. 400 biegaczek i biegaczy. Trasa zawodów została wyznaczona na płaskiej, asfaltowej pętli liczącej 1654 metry. Na starcie nie zabraknie reprezentacji Polski, która będzie walczyć o medale zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej! W mistrzostwach wystartują dwie zawodniczki z naszego regionu – Agata Matejczuk (KS Alaska Łódź), która rok temu zdobyła indywidualnie brązowy medal Mistrzostw Europy oraz piąta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw Milena Grabska – Grzegorczyk (UKS Azymut Pabianice). Obie nasze zawodniczki dzięki bardzo dobrym występom indywidualnym zdobyły złoty medal drużynowo wspólnie z Patrycją Bereznowską (aktualnie posiada najlepszy wynik na świecie w historii biegów 24h)! 

Trzymamy kciuki za całą reprezentację Polski, a w szczególności będziemy je ściskać za Agatę i Milenę! Start 1 lipca o godzinie 12:00, wyniki na bieżąco będzie można śledzić na stronie zawodów www.belfast24.com oraz na www.facebook.com/belfast24/

Relacja z ubiegłorocznym Mistrzostw Europy: Polki mistrzyniami Europy w biegu 24-godz., Agata z brązowym medalem, Milena piąta !

 

Foto by Ultra Lovers

Powiązane Posty