Rekordowa druga odsłona Ultra Kamieńsk

W niedzielę odbyła się druga edycja Ultra Kamieńsk. Na starcie biegu stanęła rekordowa liczba 238 zawodników, którzy podobnie jak rok temu zmierzyli się z dwoma dystansami. Na dystansie 25 km najszybszy okazał się Błażej Skowroński z LKS Koluszki pokonując trasę w czasie 1:44:17 poprawiając ubiegłoroczny rekord trasy. W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Katarzyna Wróbel z Aktywnych Kamieńsk, która uzyskała czas 2:18:55 co również jest nowym rekordem trasy! Rywalizację na 25 km ukończyło 178 zawodników.

Dystans dwukrotnie dłuższy w limicie czasu ukończyło 54 biegaczy. Najszybszy okazał się prowadzący od startu do mety – Janek Cłapiński z AKG Łódź, który 50 km pokonał w czasie 4:19:43 co również jest nowym rekordem imprezy. Najszybszą Panią została Agnieszka Pietruszczak z Tomaszowa Mazowieckiego uzyskując czas 5:47:56.

Ultra Kamieńsk odbyło się dzięki współpracy firmy inesSport, OSIR Góra Kamieńsk oraz Aktywnych Kamieńsk. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.

Wyniki

Szczegółowe informacje o zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na facebook.pl/ultrakamiensk