Maraton wokół Jeziora Sulejowskiego

Za nami II edycja Maratonu wokół Jeziora Sulejowskiego. 12 września na 50 – kilometrowej pętli ultramaratonu rywalizowało 90 zawodników. Zwyciężył Kacper Krzysztofik, który pokonał trasę w 3:52:00. Wśród kobiet najszybsza była Aneta Świderek z czasem 4:45:26. W stosunku do pierwszej edycji uzyskane czasy zwycięzców były lepsze o kilka minut. W ramach zawodów rozegrany został bieg na 10 km, w którym zwyciężył Marcin Nadratowski – 0:38:01. Wśród Pań bezkonkurencyjna była Wanda Panfil – honorowa uczestniczka biegu. 10 km trasę pokonała w 0:42:31.

Najliczniejszą grupę uczestników Maratonu stanowili rowerzyści. Wśród ponad 240 zawodników najszybciej trasę pokonał Mariusz Marszałek – 1:45:30. Najszybszą kobietą okazała się Barbara Borowiecka – 2:20:09.

Baza zawodów zlokalizowana była w średniowiecznym Opactwie Cystersów w Sulejowie. Wszyscy którzy ukończyli rywalizację na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostali  pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez: firmę Expedus z Piotrkowa Tryb., hurtownię rowerową ALJOT z Solca Kujawskiego, Sklep Biegowy TRUCHT z Łodzi, sklep bezalkoholowe.com, firmę RADELLO Sport z Poznania, sklep nordhorn.com.pl oraz Wydawnictwo Galaktyka.

Patronat Honorowy nad Maratonem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sulejów Pan Wojciech Ostrowski.

Imprezę zorganizowało stowarzyszenie KTR BikeOrient przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Sulejowie oraz Hotelu Podklasztorze. Partnerami imprezy byli: Fundacja RECAL, Nadleśnictwo Piotrków Tryb., Nadleśnictwo Smardzewice, Ochotnicza Straż Pożarna, Centrum MOLO, firma Pozytywne Emocje, Compass. Patronat nad Maratonem objęła Telewizja Polska Oddział w Łodzi oraz portal biegowy biegampolodzi.pl. Impreza została dofinansowana ze środków Województwa Łódzkiego.

Już teraz zapraszamy do Sulejowa w przyszłym roku na kolejną edycję imprezy!