II Maraton Wokół Jeziora Sulejowskiego

12 września 2015 r. odbędzie się II edycja Maratonu wokół Jeziora Sulejowskiego. Na trasie 50 – kilometrowej pętli zmierzą się zarówno rowerzyści, jak i biegacze. Dla tych drugich zaplanowano także krótszy, 10-kilometrowy dystans. Baza zawodów po raz kolejny mieścić się będzie w średniowiecznym Opactwie Cystersów w Sulejowie. Spod jego bram punktualnie o godz. 10.00 wyruszą na trasę uczestnicy Maratonu Rowerowego na 50 km., o godz. 10.30 uczestnicy Ultramaratonu Biegowego na tym samym dystansie, a o 11.00 uczestnicy Biegu na 10 km. 

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by jak najatrakcyjniej poprowadzić trasę Maratonu. Zawodnicy rywalizować będą głównie w terenie. Większość odcinków biegnie leśnymi duktami i wąskimi ścieżkami nad samym brzegiem jeziora. Teren może się okazać wymagający ze względu na wystające korzenie oraz błoto powstałe na skutek opadów. 

Dla wszystkich, którzy ukończą Maraton w przewidywanym limicie czasu, na mecie czekać będzie nagroda w postaci upominkowego medalu. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostaną  pucharami oraz nagrodami ufundowanymi przez: firmę Expedus z Piotrkowa Tryb., hurtownię rowerową ALJOT z Solca Kujawskiego, Sklep Biegowy TRUCHT z Łodzi, sklep bezalkoholowe.com, firmę RADELLO Sport z Poznania, sklep nordhorn.com.pl oraz Wydawnictwo Galaktyka. Pula nagród dla zwycięzców wynosi ok. 10 000 zł.  

Na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek regeneracyjny i bufet na mecie. Dodatkowe trzy punkty odżywcze zorganizowane będą na trasie 50-kilometrowej pętli. Dla uczestników Maratonu Rowerowego i Ultramaratonu Biegowego przewidziano dodatkową niespodziankę w postaci chust typu buff z logo imprezy. Każdy otrzyma natomiast pamiątkową mapę z zaznaczonymi trasami Maratonu oraz imienny numer startowy (przy wpłacie do 3.09.2015).    

Gościem honorowym Maratonu będzie Wanda Panfil – mistrzyni świata w biegu maratońskim z Tokio w 1991 r. oraz zwyciężczyni prestiżowych maratonów w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie. Wanda Panfil zapowiedziała swój udział w biegu na 10 km.

Patronat Honorowy nad Maratonem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sulejów Pan Wojciech Ostrowski. 

Imprezę 12 września przygotowuje KTR BikeOrient przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Sulejowie oraz Hotelu Podklasztorze. Partnerami imprezy są: Fundacja RECAL, Nadleśnictwo Piotrków Tryb. i Smardzewice, Ochotnicza Straż Pożarna, Centrum MOLO, firma Pozytywne Emocje, Compass oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Patronat nad Maratonem objęła Telewizja Polska Oddział w Łodzi oraz portal biegowy biegampolodzi.pl. Impreza jest dofinansowana ze środków Województwa Łódzkiego.

Zapraszamy do Sulejowa i do zobaczenia na starcie!

Powiązane Posty