Biegiem po piwo czyli biegowa wycieczka do Piotrkowa

Biegiem po Piwo we współpracy z Piwoteką Narodową oraz Browarem Jan Olbracht organizują bieg na trasie Łódź  Piotrków Trybunalski – dystans ok 60 km. Bieg startuje 23 sierpnia 2014 roku o godzinie 5:15, miejsce zbiórki to pub Piwoteka Narodowa przy ul. 6 Sierpnia 1/3. Organizatorzy zapewniają, że w biegu może wystartować każdy, kto jest w stanie przebiec dystans w tempie 6:30 – 7:30 na km. Na mecie uczestnicy będą mogli zwiedzić browar Jan Olbracht i spróbować piw przygotowywanych przez piotrkowski browar. Poniżej kilka szczegółowych informacji dotyczących biegu:  

Dlaczego biegniemy:

– bo chcemy się dobrze bawić,

– promować dobre inicjatywy piwowarskie,

– szerzyć kulturę piwną,

– poznać region łódzki,

– poznać bliżej ludzi zakręconych na punkcie biegania i dobrego piwa,

– zmęczyć się 

– zmienić stereotyp – piwosza z brzuszkiem 😉

Program: 23 Sierpnia 2014 roku

– start biegaczy – 5:15 przed wschodem słońca. przed pubem Piwoteka Narodowa 6 Sierpnia 1/3

– Start rowerzystów: – przed pubem Piwoteka Narodowa 6 Sierpnia 1/3

– zwiedzanie browaru, spotkanie przy piwie z właścicielami browaru, grill

– świętowanie sukcesu piwem z browaru Jan Olbracht – PROSTO Z TANKU!!!

– Powrót pkp na trasie Piotrków Trybunalski  — Łódź Kaliska (godzina do ustalenia pociągi w sobotę po południu są co godzinę.

– świętowanie sukcesu dla najwytrwalszych w Piwoteka Narodowa 

– zakończenie – …. się okaże.

Wśród uczestników wycieczki zostaną rozlosowane koszulki oraz pamiątkowe szkła z Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy.

W trakcie wycieczki będzie można spróbować piw: 

– Córa Koryntu – weizenbock

– Powrót Króla – american pale ale

– Korona Olbrachta 

Kto może pobiec:

Każdy kto jest w stanie truchtać na dystansie ok 60km. Biegniemy bez napinki ok 8-9h. tempem 6.30-7.30 min\km Jeśli nie jesteś wstanie pobiec , możesz stanowić wsparcie rowerowe. Będzie raźniej i zabawniej.

Trasa:

https://goo.gl/maps/FNd5Y

Nawierzchnia asfaltowo- szutrowa

Kilka słów o browarze:

„Po 518 latach Jan Olbracht ponownie zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego.Tym razem przybył by zbudować swój drugi browar warzący piwo na większą skalę, by zaspokoić potrzeby swojego królestwa. Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to naturalna kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu.  

To tam w XV wiecznej kamienicy, w sercu starówki, rozpoczął działalność Jan Olbracht Browar Staromiejski – lokal restauracyjny, z warzelnią o wybiciu 10hl i leżakownią o pojemności 100 hl. Wg opinii środowiska piwowarskiego jeden z kilku projektów browarniczych ostatnich lat które miały istotny wpływ na rozwój browarnictwa rzemieślniczego. Jego wyjątkowość polega m.  in. na aktywnej współpracy z piwowarami domowymi, warzeniu na ich recepturach co pewien czas limitowanej i niepowtarzalnej partii piwa.

Obranie tego właśnie kierunku poskutkowało uruchomieniem w 2014 roku Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht  w Piotrkowie Trybunalskim. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 2 tys. but./godz. Piwo w browarze rozlewane jest w butelki i kegi.” Szczegóły wydarzenia znajdziecie na: https://www.facebook.com/events/701224636592859/

Powiązane Posty