Bieg Granią Tatr: Podium Sabiny Giełzak!

W miniony weekend odbył się w Zakopanym jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce – Bieg Granią Tatr. Uczestnicy do pokonania mieli dystans ok 70 km z przewyższeniami ok +5000 m/-4900m. Na starcie zawodów stanęło 237 zawodników, którzy musieli mieć udokumentowany co najmniej jeden start w biegu górskim na dystansie 26 km. Start zaplanowany był na godzinę 4:00, zawodnicy wypuszczani byli na trasę co 10 minut w 50 osobowych grupach. W zawodach wystartowała liczna grupa biegaczy z Łodzi i regionu, którzy po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że do biegów górskich można śmiało przygotowywać się w centrum Polski i odnosić sukcesy. Wśród Pań trzecie miejsce zajęła Sabina Giełzak (tegoroczna rekordzistka trasy podczas Biegu Rzeźnika wspólnie z Magdą Ostrowską), która pokonała trasę w czasie 12:39:01, 10 miejsce zajęła Milena Grabska – Grzegorczyk uzyskując czas 15:33:26. W rywalizacji mężczyzn 16 miejsce zajął Michał Kiełbasiński – 11:43:48. Bieg Granią tatr ukończyli również: Bartek Grzegorczyk, Jacek Ulowski, Arkadiusz Kolasa, Jarosław Feliński, Dariusz Czaja.