4. Ultra Kamieńsk już w ten weekend!

Czwarta edycja letniej odsłony Ultra Kamieńsk odbędzie się w najbliższy weekend. Na starcie górskiego biegu ultra w centralnej Polsce stanie rekordowa liczba blisko 400 zawodników z całej Polski. Trasa zawodów jak co roku wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Zawodnicy do wyboru w tym roku mają cztery dystanse: sztafeta, 6km, 25 km i 65 km.

Cieszy nas, że zmieniona formuła zawodów spodobała się biegaczom! W tym roku przygotowaliśmy również nowe trasy wykorzystując jeszcze bardziej potencjał Góry Kamieńsk  – mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca imprezy, dodając – to nie koniec nowości, po raz pierwszy w historii uczestnicy najdłuższego dystansu powalczą o punkty ITRA, które są przepustką do startów w największych biegach ultra na świecie.

Listy startowe do 4. Ultra Kamieńsk zostały już zamknięte, ale to nie oznacza, że nie można się jeszcze zapisać do zawodów. Organizatorzy przygotowali dodatkową pulę miejsc, które dostępne będą w biurze zawodów. 

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest firma inesSport, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk oraz Bądź Aktywny. Honorowy patronat nad Ultra Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin naszego fanpage, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem – www.facebook.com/ultrakamiensk

Program zawodów:

Sobota – 4.08

15:30 – otwarcie biura zawodów

17:00 – start Sztafety Góry Kamieńsk

19:30 – dekoracja sztafet* 

20:15 – zamknięcie biura zawodów

21:00 – start Nocnej Szóstki

22:30 – dekoracja zwycięzców Nocnej Szóstki*

Niedziela – 05.08

7:00 – otwarcie biura zawodów

8:30 – zamknięcie biura zawodów dla Ultra Kamieńsk

8:30 – odprawa dla zawodników

9:00 – start Ultra Kamieńsk

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla Półmaratonu z górką

10:30 – odprawa dla zawodników

11:00 – start Półmaratonu z górką

~13:30 – pierwsi zawodnicy na mecie **

18:00 – zakończenie imprezy

*dekoracje odbywać się będą po przybiegnięciu wszystkich zawodników na metę.

**dekoracje odbywać się będą po przybiegnięciu pierwszych trzech kobiet i mężczyzn na każdym z dystansów.

Powiązane Posty