Trail Kamieńsk czyli 30 km po Górze Kamieńsk

Trail Kamieńsk – górski bieg w centralnej Polsce odbędzie się 6 lutego 2016 roku. Trasa wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk, położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Do zawodów zgłosiło się blisko 300 zawodników, którzy do wyboru mieli dwa dystanse: 6 km i 30 km.

„Pomysł na organizację zimowego biegu na górze Kamieńsk zrodził się jeszcze podczas jesiennej edycji. Tak naprawdę to wymyślili go sami biegacze, którzy po pokonaniu 25 km bądź 50 km w pierwszej edycji, zaczęli nas pytać czy będzie wersji zimowa, później w podobnym tonie wypowiadali się na naszym fanpage, a że robimy zawody przede wszystkim dla biegaczy, dlatego bardzo szybko ustaliliśmy termin i koncepcję zawodów – mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu, dodając – mamy nadzieję, ze trasa przygotowana przez nas będzie dla zawodników zarówno trudna jak i ciekawa.”

Góra Kamieńsk to miejsce, gdzie na co dzień trenuje wielu „ultrasów” z województwa łódzkiego, odnosząc później sukcesy w górach.

„Cieszę się, że wreszcie ktoś docenił tę górę i świetne miejsce do zorganizowania imprezy biegowej, bo już nie tylko będzie można na niej trenować, a także ścigać się i rywalizować. W jesiennej edycji nie mogłam wystartować, ale w najbliższą sobotę mam zamiar mocno zacząć sezon właśnie od startu w Trail Kamieńsk” – mówi Agata Matejczuk Ambasadorka Trail Kamieńsk. 

Zawody Trail Kamieńsk zainaugurują debiutujący w tym roku w województwie łódzkim cykl „Łódzkie Ultra” składający się z czterech imprezy na dystansie od 30 km do 50 km. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.lodzkieultra.pl 

Organizatorem Trail Kamieńsk jest firma inesSport, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również od odwiedzin fanpage biegu gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem – www.facebook.com/ultrakamiensk.

Program zawodów

8:00 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zamknięcie biura zawodów

9:45 – odprawa dla zawodników

10:00 – start Trail Kamieńsk – 6 km

10:05 – start Trail Kamieńsk – 30 km

~10:30 – pierwszy zawodnik na mecie 6 km

~12:20 – pierwszy zawodnik na mecie 30 km

*dekoracje odbywać się będą po przybiegnięciu pierwszych trzech kobiet i mężczyzn na każdym z dystansów. 

Powiązane Posty