Łódzkie Ultra 2017

W 2017 roku po raz drugi na terenie województwa łódzkiego rozegrany zostanie cykl imprez pod nazwą „Łódzkie Ultra” w skład którego wchodzić będą następujące biegi: Trail Kamieńsk, Otwarte Mistrzostwa Łodzi na 100km, Supermaraton Ozorków, Ultra Kamieńsk oraz Leśna Doba.

– po pierwszej edycji cykl się rozrasta co na pewno cieszy – mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca Łódzkie Ultra – dochodzą nowe imprezy, dlatego jeszcze pracujemy nad regulaminem, ale już wstępnie możemy potwierdzić, że w tym roku będzie pięć imprez w których zawodnicy będą mogli zbierać punkty do klasyfikacji końcowej.

Przypomnijmy, że pierwszą edycję ukończyło 17 „ultrasów” w tym 2 kobiety. Najlepsi okazali się Miłosz Socha oraz Izabela Kwiecińska, dekoracja zwycięzców odbędzie się 29 stycznia podczas Trail Kamieńsk. 

 Biegacze rywalizować będą w pięciu biegach od lutego do października rozgrywanych na różnych dystansach w zupełnie odmiennych warunkach terenowych i pogodowych. Zawodnicy chcący byś sklasyfikowanym muszą wystartować w co najmniej 3 z 5 biegów.

Szczegółowe informacje o cyklu Łódzkie Ultra oraz terminy poszczególnych imprez dostępne są na stronie www.lodzkieultra.pl

Wstępny kalendarz imprez wchodzących do cyklu Łódzkie Ultra:

  • 29.01 Trail Kamieńsk – 30 km 
  • 08.04 Otwarte Mistrzostwa Łodzi na 100 km
  • 13.05 Supermaraton Ozorków – 50 km
  • 05.08 Ultra Kamieńsk – 50 km
  • 14.10 Leśna Doba

Powiązane Posty