Leśna Doba – rekonesans z gwiazdami

Już w najbliższy wtorek, 30 maja odbędzie się pierwszy oficjalny rekonesans trasy ultramaratonu Leśna Doba. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do Bazy Zawodów, sali OSP w miejscowości Róża. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 18:00, a udział swój zapowiedział zarówno Łukasz Ćwiklewski (Veganowy Pana Banan), jak i Jędrek Maćkowski, pionier swimrunu w Polsce.

– Z inicjatywą przebiegnięcia trasy Leśnej Doby wystąpił Łukasz – mówi Piotr Pazdej, dyrektor zawodów i członek zarządu Stowarzyszenia Wszystko Gra  – Pabianice, organizatora ultramaratonu. – To on właśnie zaproponował jakiś czas temu, że podczas pobytu w Polsce spakuje swój charakterystyczny strój, weźmie kamerę i nagra na swojego bloga naszą trasę. Pomyślałem, że to świetna okazja, by zorganizować coś w rodzaju otwartego treningu, w którym będzie mógł wziąć udział każdy chętny. 

Pomysł podchwycił również inny znany w świecie biegów ultra bloger, Jędrek Maćkowski, dla którego będzie to okazja do towarzyskiego spotkania z dawno niewidzanymi kolegami ze szlaków. Twórca popularnego bloga Od Grubasa do Ultrasa i zawodnik pierwszego polskiego Swimrun Teamu, to jedna z kilku osób, z którymi organizatorzy Leśnej Doby od początku konsultowali ostateczny kształt i formułę zawodów. 

– Start rekonesansu zaplanowany jest na godzinę 18:00, zachęcam jednak do tego, by do Róży przyjechać trochę wcześniej – mówi Piotr Pazdej. – Szczególnie, jeśli ktoś będzie chciał porozmawiać lub zrobić zdjęcie z naszymi gośćmi, ponieważ po zakończeniu, które planujemy w okolicach godziny 20:00 Łukasz będzie śpieszył się na pociąg do domu. 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku: 

https://web.facebook.com/events/127103984509195/?fref=ts

Przypomnijmy, że Ultramaraton Leśna Doba to jedna z imprez wchodząca w skład cyklu Łódzkie Ultra. Pierwsza edycja imprezy, reklamowanej przez organizatorów hasłem „Ultra dla każdego”, odbędzie się w dniach 14-15 października tego roku. 

www.lesnadoba.pl

https://web.facebook.com/LesnaDoba/?fref=ts

Powiązane Posty