III Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego już w sobotę!

17 września 2016 r. odbędzie się III edycja Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego. Na trasie 50 – kilometrowej pętli zmierzą się zarówno rowerzyści, jak i biegacze. Dla tych drugich zaplanowano także krótszy, 10-kilometrowy dystans. Biegacze, którzy pokonają 50 km trasę będą dodatkowo klasyfikowani w pucharowym cyklu Łódzkie Ultra.

Baza zawodów po raz kolejny mieścić się będzie w średniowiecznym Opactwie Cystersów w Sulejowie. Spod jego bram punktualnie o godz. 10.00 wyruszą na trasę uczestnicy Maratonu Rowerowego na 50 km., o godz. 10.30 uczestnicy Ultramaratonu Biegowego na tym samym dystansie, a o 13.30 uczestnicy Biegu na 10 km. 

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by jak najatrakcyjniej poprowadzić trasę Maratonu. Zawodnicy rywalizować będą głównie w terenie. Większość odcinków biegnie leśnymi duktami i wąskimi ścieżkami nad samym brzegiem zalewu. Teren może się okazać wymagający ze względu na wystające korzenie oraz błoto powstałe na skutek opadów. 

Dla wszystkich, którzy ukończą Maraton w przewidywanym limicie czasu, na mecie czekać będzie nagroda w postaci upominkowego medalu. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostaną  statuetkami oraz nagrodami. 

Na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek regeneracyjny i bufet na mecie. Dodatkowe trzy bufety zorganizowane będą na trasie 50-kilometrowej pętli. Dla uczestników  przewidziano dodatkową niespodziankę w postaci frotki na rękę z logo imprezy, żelu energetycznego oraz mapy z przebiegiem tras.    

Patronat Honorowy nad Maratonem objęli Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. 

Imprezę 17 września przygotowuje Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Sulejowie oraz Hotelu Podklasztorze. Partnerami imprezy są: Fundacja RECAL, Nadleśnictwa Piotrków Tryb. i Smardzewice, Ochotnicza Straż Pożarna, firma Pozytywne Emocje, Wydawnictwo Compass oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Imprezę wspierają: hurtownia rowerowa ALJOT, producent opon KENDA, producent odżywek DEXTRO ENERGY i kosmetyków SPORTSBALM, Sklep Biegowy TRUCHT, producent skarpet NORDHORN oraz wypożyczalnia kajaków KAJMAR.  

Szczegółowe informacje o imprezie dostępne na stronie maraton-sulejow.pl. Zapraszamy do Sulejowa i do zobaczenia na starcie!

 

Powiązane Posty