Sukces łódzkich weteranów na Mistrzostwach Europy

W rozegranych w miniony weekend w Zittau Mistrzostwach Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego regionu. W rywalizacji maratończyków w kategorii M75 drugie miejsce zajął dobrze znany biegaczom z Łodzi i okolic Jan Morawiec uzyskując czas 4:02:41. Kolejny srebrny medal zdobyła Janina Fiałkowska w chodzie na 10 km. W kategorii 70 latków drugie miejsce z rekordem Polski zajęła sztafeta 4×100 m w której składzie biegał Jan Grzelak.  Kolejne dwa medale do kolekcji dołożyła Janina Rosińska (K75), która na dystansie 200 i 400 m zdobyła brązowe medale, ustanawiając przy tym rekord Polski na 200 m. W zawodach dobrze zaprezentowała się również reprezentantka KB Arturówek – Barbara Kołczyńska, która na dystansie 5000m zajęła 7 miejsce.