Złoto Kingi Królik podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kinga Królik zawodniczka UKS Azymut Pabianice zdobyła złoty medal podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 2000 m z przeszkodami. Był to typowy bieg na miejsca, o niezwykłej dramaturgii. 500 m przed metą na prowadzenie wyszła Kinga Królik, niestety na ostatnim nim rowie  z wodą  zawadziła o przeszkodę i runęła głową w dół do wody, za nią przewróciła się Michalik Patrycja MKS- MOS Bytom. Najszybciej pozbierała się Patrycja, która pierwsza wbiegła na ostatnią prostą, za nią Justyna Jelska KS Podlasie Białystok,  na trzecim miejscu była Kinga ze stratą około 3 metrów do prowadzącej. Rozpoczął się szaleńczy pościg. Na ostatniej  przeszkodzie, zrównała się z Justyną Jelską, która zawadziła o przeszkodę i przewróciła, 10 m przed metą dogoniła Patrycję aby ostatecznie wyprzedzić ją na mecie o 35 setnych sekundy , uzyskując czas 6:58,36.

Jest to 6 medal zdobyty w tym sezonie. Serię sukcesów rozpoczęła zwyciężając na dystansie 3 km w Mistrzostwach Polski w Biegu Przełajowym. Następnie zwyciężyła w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym  Biegu na Orientację i Sprinterskim Biegu na Orientację. W Mistrzostwach Europy w Biegu na Orientację wywalczyła dwa medale. Złoto w biegu sprinterskim i brązowy w biegu sztafetowym. W tym roku czeka  ją jeszcze walka o dwa medale w biegu na orientacje. W biegu klasycznym i średniodystansowym.