Vena Cross już w niedzielę na Piotrkowskiej

Fundacja VENA SPORT i Łódzki Szkolny Związek Sportowy mają przyjemność poinformować, że w dniu 22 kwietnia 2012 roku na ulicy Piotrkowskiej odbędzie się impreza dla dzieci i młodzieży „Vena Cross” nad którą honorowy patronat objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska. W zawodach weźmie udział blisko 900 dzieci z całej Polski, które będą rywalizować w ośmioosobowych sztafetach.
I Termin i miejsce
Zawody odbędą się w dniu 22.04.2012 r. w Łodzi /biegi uliczne ul. Piotrkowska/ w godz. 9.00 – 14.00.
II Uczestnictwo
Zawody odbędą się w formie sztafet 8 x 900 m. oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych :
szkół podstawowych/ rocznik 1999 i młodsi/
gimnazjów /rocznik 1996 i młodsi/ 
szkół ponadgimnazjalnych / rocznik 1992 i młodsi/
Sztafetę stanowią uczniowie jednej szkoły. Do udziału w zawodach uprawnione są szkoły, które zajęły I miejsce w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych rozegranych w roku szkolnym 2011/2012 w ramach kalendarza SZS. W wypadku ich rezygnacji wystartować może, po uprzednim uzgodnieniu z ZW SZS, kolejny zespół z wojewódzkich zawodów finałowych. Szkoły z województwa łódzkiego w każdej konkurencji otrzymały po 3 dzikie karty.
III Inne informacje
Koszty zakwaterowania/ hotele w Łodzi/, wyżywienia / od kolacji w dniu 21.04. do obiadu w dniu 22.04.2012 r./ oraz organizacji zawodów pokrywa fundacja przy znacznym dofinansowaniu ze środków UMŁ (40 tys.zł) oraz MSiT (20 tys.zł). Organizator zapewnia bezpłatny godzinny pobyt na pływalni „Aquapark Fala” oraz pakiet startowy (upominki od firm Rossmann, Lenora, Tico, IS, Noster, Pepsi).

Każdy uczestnik finałów otrzymuje pamiątkowy dyplom i koszulkę.
Za miejsca I – III otrzyma każda szkoła otrzymuje puchar, a uczestnicy sztafet medale i nagrody rzeczowe. Za miejsca I – XVI szkoły otrzymują dyplomy.
Łączna pula nagród i upominków przekracza 100 tys. zł. Dla opiekunów wszystkich zwycięskich ekip podwójne 4-dniowe zaproszenia ufundował Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Wilkasach k./Giżycka.
Fundacja „Vena Sport” we współpracy z Łódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym (podziękowania dla dyr. Bogusza Kuświka i p. Wiesława Dębowskiego) od wielu lat działa na rzecz upowszechnienia sportu wśród dzieci i młodzieży organizując imprezy o zasięgu ogólnopolskim, których celem jest propagowanie zdrowej rywalizacji w duchu fair play.
W związku z organizacją w dniu 22 kwietnia 2012 roku „Vena Cross” informujemy, iż ulica Piotrkowska w godzinach 8:30 – 14:30 zostanie zamknięta dla ruchu samochodów na odcinku od ulicy Narutowicza do ulicy A. Struga. Natomiast ulica 6 sierpnia będzie nie przejezdna przy ulicy Piotrkowskiej. Dojazd do ulicy Traugutta będzie możliwy ulicą Moniuszki, z której należy skręcić prawo w ulicę Piotrkowską, na której prawa część zostanie odgrodzona barierami, na szerokość pasa jezdni.
Za utrudnienia wynikające z organizacji „Vena Cross” serdecznie przepraszamy.
Jednocześnie informujemy, że jak co roku finał ogólnopolski Vena Sport Festival odbędzie się 22 czerwca na stadionie AZS (finał wojewódzki 5 czerwca). Impreza będzie częścią łódzkiego weekendu lekkoatletycznego (połączone finały ogólnopolskie Vena Sport oraz czwartków lekkoatletycznych).

Z poważaniem
Leszek Jezierski
Prezes Fundacji VENA SPORT

Powiązane Posty