A teraz Londyn

Zmęczonym po Biegowej Bitwie o Łódź i przygotowującym się do Biegu Fabrykanta proponuję moment wytchnienia przed telewizorem. Igrzyska Olimpijskie trwają, przed nami drugi tydzień zmagań, w którym zobaczymy na pewno wiele ciekawych wydarzeń. Subiektywnie proponuję Państwu cztery transmisje. Jako łódzcy biegacze musimy dopingować Adama Kszczota. Jego występy na 800 metrów są rozłożone na trzy rundy. W poniedziałek, w porannej sesji o 11.50 są eliminacje, we wtorek o 20.55 półfinały, a finał w czwartek o 21.00. Trzymamy kciuki.

Również na lekkoatletycznym stadionie wystąpią Agata Bednarek i Kamil Budziejewski (oboje AZS). Są oni w składzie naszych sztafet 4×400 m. Eliminacje mężczyzn w czwartek o 12.30, a finał w piątek o 22.20, natomiast eliminacje kobiet w piątek o 20.10.

Dwie pozostałe propozycje wiążą się z długotrwałym wysiłkiem.

Już we wtorek o 12.30 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn w triathlonie. Polecam szczególnie tą dyscyplinę, jako wszechstronną, bardzo widowiskową i ciekawą. To dopiero czwarty udział triathlonistów w Igrzyskach Olimpijskich, a już nikt nie wyobraża sobie tych zawodów bez nich. Polskę reprezentuje Marek Jaskółka. Nieprzekonanym proponuję film (szczególna akcja od 5 minuty).

Na zakończenie igrzysk w niedziele o 12.00 wystartują maratończycy. W stawce zobaczymy jednego Polaka – Henryka Szosta. Ciekawe czy uda mu się powalczyć o lokatę w pierwszej dziesiątce?

 

Michał Dębowski

biegampolodzi.pl

 

Powiązane Posty