Miting Pedro’s Cup w Atlas Arenie!

Międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Pedro`s Cup w przez najbliższe lata odbywać się będzie w łódzkiej Atlas Arenie. W środę porozumienie, obowiązujące przez trzy najbliższe lata podpisali wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski oraz prezes Strauss Cafe Poland Krzysztof Klimczak. – Pani prezydent Hanna Zdanowska, od kiedy objęła swoją funkcję, marzyła o tym, by w Atlas Arenie odbywały się wielkie zawody lekkoatletyczne. Dziś jej marzenie się ziściło i 17 lutego 2015 roku gościć będziemy najlepszych lekkoatletów świata – powiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

 – Dzień dobry w Łodzi. Przez dziesięć lat udało nam się stworzyć mityng, o którym piszą największe sportowe gazety świata i uważany jest za jeden z najlepszych w swojej kategorii. Uznaliśmy, że potrzebne jest nam nowe doświadczenie, a mityng potrzebuje kolejnych konkurencji. Dlatego zagościliśmy w Łodzi – powiedział prezes Krzysztof Klimczak.

Podczas przyszłorocznego Pedro`s Cup lekkoatleci rywalizować będą w następujących konkurencjach: pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz sprincie na 60 metrów i na takim samym dystansie przez płotki. Odbędą się także zawody dla osób niepełnosprawnych oraz rywalizacja młodzieżowa.

Miting Pedro`s Cup organizowany jest od 2005 roku. Halowe edycje do tej pory odbywały się w Bydgoszczy. Przez dziesięć dotychczasowych mitingów z tego cyklu rywalizowali sportowcy z 28 krajów. W Pedro`s Cup wystartowało 23 mistrzów olimpijskich, prawie 50 mistrzów świata i 40 mistrzów Europy

źródło: www.uml.lodz.pl 

Powiązane Posty