Mistrzostwa Łodzi w sprinterskim BnO

Mróz i śnieg nie odstraszyły sympatyków biegania z mapą, których blisko setka pojawiła się w Parku 3 Maja na starcie Mistrzostw Łodzi w Sprinterskim Biegu na Orientację.  W orientacji sportowej, biegiem sprinterskim nazywa się zawody rozegrane na dystansach od 1 do 3 km w terenie parkowym lub zurbanizowanym,  z dużą ilością punktów kontrolnych. Czas zwycięzcy sprintu wynosi kilkanaście minut a więc konkurencja ta wymaga szybkiego biegania i równie szybkiego czytania mapy.  Zalegająca w parku kilkunastocentymetrowa pokrywa śnieżna spowodowała, że przebiegnięcie tego dość krótkiego jak na bieg na orientację dystansu okazało się sporym wysiłkiem fizycznym nawet dla  dobrze przygotowanych fizycznie zawodników. Nic też dziwnego , że w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali wyczynowo uprawiający orienteering biegacze UKS Orientuś Łódź i Azymutu Pabianice.  W kategorii elity wygrała Maria Pabich (Azymut) przed Agatą Stankiewicz i Amelią Ewiak (obie Orientuś), Wśród mężczyzn najlepsi okazali się łodzianie: Rafał Podziński przed Witoldem Jasińskim, którzy wyprzedzili Łukasza Gryzio z Pabianic. W pozostałych kategoriach na najwyższym stopniu podium stanęli:

K12 – Amelia Block (Orientuś), K14 –Justyna Pukacz (SP 101), K16 – Ola Filipowska, K18 – Aneta Kaźmierczak, KV – Nina Deredos ( wszystkie Orientuś)

M12 – Piotr Rzeńca (Orientuś), M14 – Dawid Kalisiak (Azymut), M16 – Przemysław Zuchmański (Orientuś), M18 – Krzysztof Rzeńca, MV – Tomasz Gula.

Organizatorem zawodów  był UKS Orientuś , trasy przygotował Piotr Chmielecki a kierownikiem organizacyjnym był Łukasz Charuba. Mistrzostwa rozegrano dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi i przy współpracy MOSiR.

W pierwszy dzień wiosny UKS Orientuś zaprasza na kolejne zawody, tym razem wieczorową porą.  Będzie to pierwsza impreza z cyklu „Zorientuj się na Łódź”, który rozgrywany będzie w łódzkich parkach od marca do października.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Lewandowski

UKS Orientuś Łódź

Powiązane Posty