Medale Łodzian na MP Weteranów w Toruniu

Podczas rozegranych w Toruniu XXIII Mistrzostw Polski Weteranów oraz II Mistrzostw Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce świetnie zaprezentowali się reprezentanci Ziemi Łódzkiej. Jan Morawiec (M80) zdobył 2 złote medale ustanawiając rekordy Polski (!) na dystansach 5000 i 10000m, zaś Longin Bujnowicz (M70) został posiadaczem Pucharu dla najlepszego zawodnika MP Weteranów w rzutach. Wysoką formę zaprezentował Ryszard Goszczyński – stały bywalec łódzkich biegów w tym parkrun Łódź oraz trener Jana Morawca i wielu łódzkich amatorów – który zdobył dwa medale: złoty na 110 m ppł i srebrny na 300 m ppł. Z kolei Oliwia Gawlik-Kotelnicka (K30) wygrała 400m ppł oraz 800m nie tylko w swojej kategorii wśród weteranów, ale także open wśród lekarzy i została uhonorowana Pucharem Prezesa OIL w Toruniu dla drugiej najlepszej zawodniczki MP Lekarzy.

Poniżej zestawienie reprezentujących Województwo Łódzkie medalistów MP Weteranów Lekkiej Atletyki 2013:

• Longin Bujnowicz (M70) – srebro: pchnięcie kulą, rzut dyskiem.
  • Włodzimierz Dłużyński (M45) – srebro: rzut oszczepem; brąz: rzut młotem.
  • Oliwia Gawlik-Kotelnicka (K30) – złoto: 400m ppł, 800m.
  • Ryszard Goszczyński (M65) – złot:, 100m ppł, srebro: 300m ppł.
  • Beata Goździk (K40) – złoto: pchnięcie kulą, rzut dyskiem.
  • Jan Grzelak (M70) – złoto: 200m, srebro: 100m.
  • Ryszard Harasiński (M55) – brąz: 5000m, 5000m chód.
  • Andrzej Kacała (M50) – złoto: skok wzwyż; brąz: skok w dal, trójskok.
  • Wojciech Kikowski (M65) – złoto: skok wzwyż, rzut oszczepem.
  • Zofia Kucharska (K50) – złoto: pchnięcie kulą; srebro: rzut oszczepem.
  • Magdalena Ochmańska-Zrazek (K35) – złoto: skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.