Konrad Bukowiecki gwiazdą mitingu Orlen Cup 2017 w Atlas Arenie

Konrad Bukowiecki już w pierwszym starcie sezonu pokazał, że zamierza przejąć po Tomaszu Majewskim nie tylko koronę króla polskiego pchnięcia kulą, ale także jego dawne miejsce w światowej czołówce. Niespełna 20-letni kulomiot Gwardii Szczytno w zawodach w południowoafrykańskim Potchefstroom uzyskał rewelacyjną odległość 21.17. To nie tylko najlepszy wynik w tym roku na świecie, ale także jego rekord życiowy i rekord Polski do lat 23! 

Właśnie w takiej formie zobaczymy Bukowieckiego w łódzkiej Atlas Arenie,  ale jego zwycięstwo wcale nie będzie formalnością – wystarczy rzut oka na stawkę zawodników w konkursie pchnięcia kulą. Z pewnością łatwo nie sprzeda mu skóry Michał Haratyk, aktualny wicemistrz Europy. Tym bardziej, że zawodnik krakowskiego AZS AWF przed rokiem przekonał się, że rzutnia w Atlas Arenie jest dla niego bardzo szczęśliwa. Haratyk w lutym 2016 roku ustanowił tu swój imponujący rekord życiowy 21.35, który jednocześnie pozostaje jednym z najlepszych wyników w historii polskiej kuli! Do rywalizacji z pewnością będzie chciał się włączyć także trzeci z Polaków, Jakub Szyszkowski, który ma na koncie tytuł młodzieżowego mistrza Europy sprzed 3 lat. To jednak nie wszystko, bo z mocnej strony z pewnością będą chcieli się pokazać zawodnicy z zagranicy. W kole stanie zwycięzca Igrzysk Afrykańskich Frank Elemba z Kongo  i utytułowany Serb Asmir Kolasinac (złoto i srebro halowych ME, brąz ME), który na otwartym stadionie może poszczycić się wynikiem 21.58. 

Mityng Orlen Cup Łódź 2017 odbędzie się w łódzkiej hali Atlas Arena 16 lutego 2017 roku. To impreza czerpiąca z najlepszych tradycji halowych mityngów lekkoatletycznych odbywających się w polskich miastach od ponad 20 lat. Mityngi te rokrocznie dawały publiczności możliwość podziwiania zmagań najjaśniejszych gwiazd Królowej Sportu, jak Javier Sotomayor, Jelena Isinbajewa, Renaud Lavillenie, Mutaz Essa Barshim oraz cała czołówka polskich lekkoatletów. Rywalizacja gromadziła milionową publiczność przed telewizorami na antenie TVP, a na trybunach Atlas Areny jednocześnie zasiadało nawet 9 tysięcy osób. Do łódzkiej hali lekkoatleci przyjadą po raz trzeci z rzędu.

Rywalizacja w Orlen Cup 2017 odbywać się będzie w ośmiu konkurencjach. Poza pchnięciem kulą mężczyzn odbędzie się konkurs pchnięcia kulą kobiet, będzie też bieg na 60 m kobiet i mężczyzn, bieg na 60 m ppł kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i skok o tyczce mężczyzn.

Mityng Orlen Cup 2017 należy do kalendarza mityngów European Athletics Indoor Permit. Wejdzie także do klasyfikacji zainaugurowanego w tym roku cyklu Orlen Tour. 

Bezpośrednią transmisję z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska na antenie TVP2 i TVP Sport. Bilety na Orlen Cup 2017 dostępne są na ebilet.pl.

Powiązane Posty